W Google Gboard pojawią się emoji stworzone na podstawie selfie

W Google Gboard pojawią się emoji stworzone na podstawie selfie
Źródło zdjęć: © google

29.08.2018 12:50, aktual.: 29.08.2018 13:39

Google przedstawił swoją odpowiedź na selfie emoji, które w zeszłym roku pokazał Apple. W nowej aktualizacji wirtualnej klawiatury Gboard pojawiła się nowa funkcja pod nazwą Mini Stickers. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą tworzyć ekskluzywne naklejki.

Gboard zadebiutowała dwa lata temu. Niestety, przez długi czas nie miała wersji polskiej, ale w końcu spolszczona klawiatura pojawiła się w skpepie Google. Jedną z głównych zalet klawiatury jest integracja z wyszukiwarką Google, co pozwala zaoszczędzić czas – o tym pisaliśmy w recenzji aplikacji. Niedawno zaś okazał się, że Google Gboard dostała atrakcyjną aktualizację. Chodzi o Mini Stickers.

Mini naklejki zostały wprowadzone zarówno w iOS, jak w urządzenia z systemem Android. Do tworzenia personalnych emoji-naklejek stosuje się technologię maszynowego uczenia się, wykorzystuje się też sieci neuronowe. W wyniku tego powstaje emotka, reprezentująca najważniejsze cechy użytkownika, takie jak kolor skóry, włosów, oczu, kształt twarzy, a także zarost. Proces tworzenia jest bardzo prosty – wystarczy tylko odpalić aplikację i zrobić selfie. Następnie aplikacja automatycznie wygeneruje twój awatar i zaproponuje zestawy stickerów, których możesz użyć.

Funkcja Mini Stickers może stworzyć do 100 personalnych naklejek na podstawie twojego awataru. Google przedstawia dwa różne mody do stickerów: "Bald” i "Sweet”. W zależności od twojego nastroju – czy chcesz być zuchwały, czy miły w stosunku do osoby, z którą się kontaktujesz – możesz skorzystać z jednego z tych modów, nawet nie używając słów.

Ciekawe jest to, że pierwotnie Google wdrożył funkcję Mini do swojego komunikatora Allo. Podobnie firma zamierzała wprowadzić niektóre funkcje tej aplikacji do innych swoich produktów ze względu na to, że Allo stopniowo wycofuje się z rynku. W taki sposób Google Assistant, dotychczas obecny tylko w Allo, może trafić na appkę Wiadomości na Androidach. Przynajmniej taką informacją podzielili się deweloperzy XDA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)