Tego szukają Polacy w Google. Tylko jedno hasło jest tak popularne
Z wyszukiwarki Google korzysta zdecydowana większo ść z nas. Jesteśmy przyzwyczajeni, że możemy znaleźć w niej informacje na praktycznie każdy temat. Zauważyliśmy pewien wyjątek pośród wszystkich wyszukiwań.
21.08.2018 | aktual.: 21.08.2018 15:08
"Pogoda" jest bezkonkurencyjnym hasłem w Google. Próbowaliśmy znaleźć możliwie podobne hasła, jednak nic nie jest w stanie się równać z naszą potrzebą poznania warunków atmosferycznych. Wszystkie dane pochodzą z Goolge Trends i z góry zaznaczamy, że są blisko zaokrąglone, a na celu mamy pokazanie, jak bardzo popularne jest hasło "pogoda" w porównaniu do innych. Większość haseł wyszukujemy na różny sposób, więc wybraliśmy te, które uważamy za dosyć popularne.
Jak widać na obrazku, sytuacja polityczna w kraju nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Mało który Polak wpisywał w wyszukiwarce Google hasła takie jak "sąd najwyższy" czy "unia europejska". Szczególnie różnicę widać w ostatnich tygodniach. Wysokie temperatury dały się we znaki Polakom. Najwyższym zainteresowaniem cieszyła się "pogoda" 100 punktów, podczas, gdy hasła stricte polityczne osiągały blisko 1 punktu.
500 plus na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy również nie zdobyło wielkiej popularności. Większą popularnością cieszy się hasło "kod", odnoszące się między innymi do Komitetu Obrony Demokracji.
W czerwcu 2018 roku nawet podczas trwania mundialu, "pogoda" wciąż dominowała wyszukiwarkę, ale nie aż tak jak w sierpniu. Sprawdzanie temperatury zebrało 70 punktów a mundial 31.
Przy 100 punktach zebranych przez "pogodę" w sierpniu, aż 26 zdobywa... "google". W wyszukiwarce Google wpisujemy "google". Natomiast najbardziej konkurencyjnym hasłem był "facebook", który osiągnął pułap 57 punktów. Polacy często wchodzą na ulubiony portal społecznościowy przez Google'a.
Ze statystyk możemy wywnioskować, że "pogoda" jest najbardziej interesującym tematem Polaków. Polityka nie cieszy się popularnością w wyszukiwarce Google. Lubimy o niej rozmawiać, ale niechętnie szukamy informacji w internecie.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy hasło "pogoda" Polacy wyszukiwali około 11 100 000 razy. W porównaniu do "sąd najwyższy" szukanego około 14 800 to ogromna liczba.