Tego szukają Polacy w Google. Tylko jedno hasło jest tak popularne

Tego szukają Polacy w Google. Tylko jedno hasło jest tak popularne
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Arkadiusz Stando

21.08.2018 13:38, aktual.: 21.08.2018 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z wyszukiwarki Google korzysta zdecydowana większość z nas. Jesteśmy przyzwyczajeni, że możemy znaleźć w niej informacje na praktycznie każdy temat. Zauważyliśmy pewien wyjątek pośród wszystkich wyszukiwań.

"Pogoda" jest bezkonkurencyjnym hasłem w Google. Próbowaliśmy znaleźć możliwie podobne hasła, jednak nic nie jest w stanie się równać z naszą potrzebą poznania warunków atmosferycznych. Wszystkie dane pochodzą z Goolge Trends i z góry zaznaczamy, że są blisko zaokrąglone, a na celu mamy pokazanie, jak bardzo popularne jest hasło "pogoda" w porównaniu do innych. Większość haseł wyszukujemy na różny sposób, więc wybraliśmy te, które uważamy za dosyć popularne.

Obraz
© Google Trends

Jak widać na obrazku, sytuacja polityczna w kraju nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Mało który Polak wpisywał w wyszukiwarce Google hasła takie jak "sąd najwyższy" czy "unia europejska". Szczególnie różnicę widać w ostatnich tygodniach. Wysokie temperatury dały się we znaki Polakom. Najwyższym zainteresowaniem cieszyła się "pogoda" 100 punktów, podczas, gdy hasła stricte polityczne osiągały blisko 1 punktu.

Obraz
© Google Trends

500 plus na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy również nie zdobyło wielkiej popularności. Większą popularnością cieszy się hasło "kod", odnoszące się między innymi do Komitetu Obrony Demokracji.

Obraz
© Google Trends
Obraz
© Google Trends

W czerwcu 2018 roku nawet podczas trwania mundialu, "pogoda" wciąż dominowała wyszukiwarkę, ale nie aż tak jak w sierpniu. Sprawdzanie temperatury zebrało 70 punktów a mundial 31.

Obraz
© Google Trends

Przy 100 punktach zebranych przez "pogodę" w sierpniu, aż 26 zdobywa... "google". W wyszukiwarce Google wpisujemy "google". Natomiast najbardziej konkurencyjnym hasłem był "facebook", który osiągnął pułap 57 punktów. Polacy często wchodzą na ulubiony portal społecznościowy przez Google'a.

Obraz
© Google Trends
Obraz
© Google Trends

Ze statystyk możemy wywnioskować, że "pogoda" jest najbardziej interesującym tematem Polaków. Polityka nie cieszy się popularnością w wyszukiwarce Google. Lubimy o niej rozmawiać, ale niechętnie szukamy informacji w internecie.

Obraz
© Google Trends

W ciągu ostatnich 12 miesięcy hasło "pogoda" Polacy wyszukiwali około 11 100 000 razy. W porównaniu do "sąd najwyższy" szukanego około 14 800 to ogromna liczba.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (215)