ycipk-4lj3ja

W 2029 roku asteroida 99942 Apophis minie Ziemię. NASA potwierdza: będzie widoczna gołym okiem

Niektórzy uznają ją za koniec świata, inni za kiepski żart. Asteroida Apophis to gigantyczne ciało niebieskie przemierzające Układ Słoneczny. 13 kwietnia 2029 roku przeleci zaledwie 30 tysięcy kilometrów od Ziemi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asteroida będzie bardzo blisko Ziemi
Asteroida będzie bardzo blisko Ziemi (Shutterstock.com, Fot: Elenarts)
ycipk-4lj3ja

99942 Apophis od lat uznawana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych dla Ziemi. Zderzenie z obiektem o średnicy ponad 330 metrów byłoby rzeczywiście fatalne w skutkach. Jednak szansa na taki scenariusz jest znikoma. Naukowcy są wręcz pewni, że do tego nie dojdzie.

Co więcej, w przypadku, gdyby Apophis miała zagrozić Ziemi, NASA twierdzi, że jest w gotowości obronić planetę. Aktualnie w planach amerykańskiej agencji kosmicznej jest projekt DART. Polega on na uderzeniu statku kosmicznego w asteroidę tak, aby zmienić jej kierunek. Wystarczy zrobić to odpowiednio wcześnie, a Ziemia będzie całkowicie bezpieczna.

Naukowcy szacują, że w 2029 roku skała o średnicy 340 metrów minie Ziemię w odległości około 30-31 tysięcy kilometrów. Dla ludzkości, to może brzmieć jak zagrożenie, ale badacze widzą to inaczej. Będą mieli prawdziwe pole do popisu, pod względem ilości badań, jakie można przeprowadzić. Co więcej, bardzo możliwe, ze Apophis zobaczymy gołym okiem.

ycipk-4lj3ja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lj3ja

ycipk-4lj3ja
ycipk-4lj3ja