VoD od Google niedostepne dla zrootowanych urządzeń

VoD od Google niedostepne dla zrootowanych urządzeń

VoD od Google niedostepne dla zrootowanych urządzeń
24.05.2011 10:23, aktualizacja: 24.05.2011 11:39

Google uniemożliwia korzystanie z usługi wideo na żądanie w Android Markecie użytkownikom, którzy mają zrootowane smartfony lub tablety

Przy próbie skorzystania z serwisu przy użyciu takiego urządzenia wyświetla się informacja o błędzie związanym z pobraniem licencji dla konkretnego filmu.

"Zrootowane urządzenia są obecnie nieobsługiwane ze względu na wymagania związane z ochroną praw autorskich" - można przeczytać w serwisie pomocy Google Android Marketu.

Po zrootowaniu smartfonu użytkownik ma dużo większą możliwość na ingerencję w system operacyjny urządzenia, przez co może obejść wiele ograniczeń nałożonych przez producenta sprzętu, czy operatora.

Teoretycznie dzięki "odbezpieczonemu" urządzeniu można przechwycić (a później nielegalnie udostępnić) transmisję wideo oferowaną przez Android Market.

Usługa wideo na żądanie w Android Markecie jest dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym Android w wersji 3.1 Honeycomb. Wkrótce ma się pojawić możliwość korzystania z usługi na smartfonach z systemem w wersji 2.2 Froyo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)