ycipk-ddqd3t

Virgin Galactic przedstawia pierwszy na świecie terminal kosmiczny [Zobacz wideo]

Już wkrótce Richard Branson, twórca grupy Virgin otworzy nowy rozdział w komercyjnym lotnictwie kosmicznym. Brytyjski przedsiębiorca planuje, że jeszcze w tym roku każdy zainteresowany będzie mógł polecieć na ziemską orbitę. Podróżni będą musieli przejść przez "Bramę do Kosmosu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luksusowy port kosmiczny.
Luksusowy port kosmiczny. (Facebook.com, Fot: Virgin Galactic)
ycipk-ddqd3t

"Brama do Kosmosu" to luksusowa hala odlotów i przylotów, która mieści się w kosmodromie SpacePort America w stanie Nowy Meksyk. To tutaj rozpocznie się i zakończy podróż na pokładzie statku VSS Unity, należącego do Virgin Galactic.

Statek pomieści 6 pasażerów, którzy polecą na wysokość 80-90 kilometrów. Podróżujący VSS Unity będą mogli doświadczyć mikrograwitacji i podziwiać Ziemię z zupełnie nowej perspektywy. Oficjalna data pierwszego lotu nie jest jeszcze znana.

Komercyjny port kosmiczny zajmuje powierzchnię około 204 tys. m² i znajduje się na terenie o wielkości 18 tys. akrów. Został zaprojektowany przez firmę Foster + Partners, która na swoim koncie ma m.in. projekty flagowych sklepów Apple.

ycipk-ddqd3t

Projekt nawiązuje do natury

"Brama do Kosmosu" jest kilkupoziomowym obiektem. Jego konstrukcja pozwoli podziwiać startujące i lądujące statki kosmiczne. Pierwsze piętro o nazwie "Gaia" zostało tak zaprojektowane, aby podróżujący mogli się poznać i komfortowo spędzić czas przed lotem. W jego przypadku przeważają kolory ziemi.

East News
Podziel się
ycipk-ddqd3t

Drugie piętro o nazwie "Cirrus" będzie miejscem obsługi pasażerów. Dominują tutaj odcienie bieli i szarości, nawiązujące do wyglądu chmur. Projektanci podkreślają, że obiekt jest energooszczędny i zgodny z założeniami koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Polub WP Tech
ycipk-ddqd3t
ycipk-ddqd3t
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ddqd3t