VIA otwiera źródła

VIA otwiera źródła

VIA otwiera źródła
Źródło zdjęć: © VIA
14.05.2008 12:50, aktualizacja: 14.05.2008 13:22

Firma VIA Technologies, Inc. poinformowała o uruchomieniu
wersji beta witryny VIA Linux Portal, będącej częścią inicjatywy
mającej na celu rozszerzenie współpracy ze społecznością Open Source.

VIA Linux Portal na początek oferuje sterowniki graficzne do chipsetów CN896 dla nowej dystrybucji Linux: Ubuntu 8.04. Kolejne dokumentacje i kody źródłowe będą udostępniane w nadchodzących tygodniach. W kolejnych miesiącach otwarte zostanie oficjalne forum oraz funkcja raportowania błędów.

Kolejne wersje Ubuntu, sponsorowanego przez Canonical Ltd. udostępniane są co pół roku – najnowsza wersja to 8.04 LTS. Ubuntu to od dawna jedna z najpopularniejszych wśród licznych dystrybucji GNU/Linux dla środowiska PC. VIA Linux Portal będzie również przestrzegał harmonogramu regularnych publikacji, zgranych z kolejnymi zmianami w jądrze systemu i publikacjami ważniejszych dystrybucji Linux.

Ubuntu, sponsorowany prezes firmę Canonical Ltd., jest publikowany co pół roku. Najnowsza wersja Ubuntu 8.04 LTS jest jedną z najpopularniejszych edycji GNU/Linux dla komputerów PC.

„_ Cieszymy się, że będziemy mogli odegrać bardziej aktywna rolę w tworzeniu systemów Open Source ” powiedział Richard Brown, Vice President of Corporate Marketing, VIA Technologies, Inc. „ Otwarcie portalu VIA Linux jest ważnym krokiem w naszej długoterminowej strategii działań na rzecz społeczności Open Source i oferowania wsparcia dla Ubuntu, jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa na świecie. _”

Wersja beta portalu znajduje się pod adresem http://linux.via.com.tw i oferuje obecnie sterowniki chipsetu VIA CN896 z dwoma opcjami mostków południowych do Ubuntu 8.04 LTS i SUSE Linux Enterprise Desktop 10 Service Pack 1.

**ZOBACZ TAKŻE: K

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)