VEDIA M20, nowoczesność w każdym calu

VEDIA M20, nowoczesność w każdym calu
Źródło zdjęć: © Vedia

17.03.2008 13:00, aktual.: 17.03.2008 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

VEDIA M20 to pierwszy odtwarzacz klasy mini portable video
player (PVP) z wyświetlaczem w nowoczesnej technologii AMOLED o
przekątnej 2,8”.

VEDIA M20 to pierwszy odtwarzacz klasy mini portable video player (PVP) z wyświetlaczem w nowoczesnej technologii AMOLED o przekątnej 2,8”. Jest to drugi odtwarzacz na świecie wykorzystujący technologie AMOLED i pierwszy, który oferuje obsługę filmów bez konwersji z AMOLEDem.

Do tej pory odtwarzacze dedykowane do oglądania filmów (PVP) były duże, ciężkie i mało przenośne. VEDIA M20 radykalnie to zmienia. Odtwarzacz o zaledwie 6,5 mm grubości pozwala na wyświetlanie filmów w AVI, RM i RMVB bez konwersji! To prawdziwy przełom w małych przenośnych odtwarzaczach multimedialnych. Ponadto VEDIA M20 wykorzystuje szereg rewolucyjnych i nowoczesnych technologii.

Obraz
© Vedia M20 (fot. Vedia)

Pierwszą z nich jest AMLOED. O zaletach wyświetlaczy wykonanych w tej technologii można mówić długo. Najważniejsze cechy to: rewelacyjny kąt widzenia (180 stopni z każdej strony), dużo większy kontrast obrazu (10000:1), zdecydowanie lepsza ostrość obrazu niż w panelach LCD oraz większa energooszczędność. Odtwarzacz VEDIA M20 to drugi na świecie player po iriver Clix2, który wykorzystuje tą technologię. Jednak iriver posiada wyświetlacz 2,2 cala, a nie 2,8 cala jak ma to miejsce w nowym modelu VEDII.

Odtwarzacz oparty jest o najnowszy mikroprocesor firmy Rockchip oznaczony symbolem 2706. Pozwala on na obsługę plików video bez konwersji. Obsługiwane są pliki RM i RMVB w rozdzielczości do 720x480 pix. Wspierany jest także najpopularniejszy format plików video – AVI (800×480 pix). Ponadto M20 pozwala oglądać teledyski w formacie FLV pobrane z serwisów takich jak YouTube, Google Video czy Film-one także nie wymagają żadnej konwersji.

Obraz
© M20

Ten nowoczesny odtwarzacz posiada także wiele cech odtwarzacza typu miniPMP (portable media player). Wyposażony jest w możliwość przeglądania zdjęć w formatach JPEG, GIF oraz BMP. Radzi sobie także z plikami w formacie TXT. Wbudowany tuner FM odbiera dowolną stacje radiową a specjalna funkcja pozwala nagrać ulubioną audycję. M20 posiada także cyfrowy dyktafon, który przyda się z pewnością nie tylko studentom na wykładach. Dzięki eleganckiemu wyglądowi może być spokojnie używany do nagrywania ważnych spotkań biznesowych.

VEDIA M20 posiadać będzie bogate wyposażenie w zestawie: słuchawki VEDIA SRS-200, kabel USB, ładowarkę USB, ściereczkę do pielęgnacji odtwarzacza. W zestawie znajdzie się także samochodowa ładowarka USB, która z pewnością przyda się w podróży.

Obraz

Aby każdy mógł dopasować brzmienie do swoich wymagań, M20 wyposażony jest w predefiniowane equalizery oraz EQ użytkownika. Ciekawym dodatkiem jest system polepszania brzmienia - PlayFX (www.playfx.pl) opracowany wspólnie przez firmy Rockchip oraz Microsoft.

W sprzedaży VEDIA M20 pojawi się koniec marca początek kwietnia 2008. Dostępne będą trzy wersje pojemnościowe tego modelu: 2GB, 4GB oraz 8GB. Wszystkie w kolorze czarnym, z tylnią obudową ze szczotkowanego aluminium także w kolorze czarnym.

Poniżej skrócona specyfikacja techniczna VEDIA M20:
- Wielkość: 90.6 x 54.6 x 6.5 mm (Szerokość x Wysokość x Grubość),
- Waga: 52 g. (z akumulatorem),
- Czas pracy: ~ 10 h (audio), ~3 h (video)
- Akumulator: Wbudowany litowo, 350 mAh
- Wyświetlacz AMLOED: 2,8 cala, 320x240 pix,
- Moc wyjściowa: 20mW na kanał, 92db,
- Radio FM, programowaniem stacji,
- Wbudowany akumulator ładowany przez USB lub ładowarkę USB,
- Pamięć wbudowana flash: 2GB, 4GB, 8GB
- USB 2.0 High Speed
- Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE
- Obsługiwane formaty video: AVI, RM, RMVB, FLV
- System polepszania brzmienia PlayFX + predefiniowane EQ + EQ użytkownika
- Wyświetlanie plików tekstowych TXT

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)