Użytkownicy wściekli. Maile otworzysz tylko w przeglądarce Microsoftu

Strona głównaUżytkownicy wściekli. Maile otworzysz tylko w przeglądarce Microsoftu
19.03.2018 08:48
Użytkownicy wściekli. Maile otworzysz tylko w przeglądarce Microsoftu
Źródło zdjęć: © WP.PL

Microsoft znalazł sposób na to, by użytkownicy Windowsa 10 częściej korzystali z przeglądarki Edge. Nie każdemu się to jednak spodoba.

Zmiana w Windowsie 10 dotyczy aplikacji Poczta. Otwierając w niej linki z wiadomości, automatycznie otworzą się w przeglądarce Edge. A co, jeżeli ktoś woli korzystać z konkurencyjnych rozwiązań? Ma problem, bo innej przeglądarki wybrać się nie da.

Choć funkcja działa wyłącznie w microsoftowej aplikacji Poczta - z której nie wszyscy przecież korzystają - to dobrze pokazuje, jak czasami niewiele użytkownik ma do powiedzenia. System lepiej wie, co jest dla niego dobre.

Z drugiej strony, nie można dziwić się Microsoftowi, że promuje swoje produkty na swoim systemie, podczas korzystania ze stworzonej przez giganta aplikacji. Komuś zasady nie pasują - niech zmieni program do odbierania poczty. Wybór wciąż jest. Gorzej by było, gdyby Poczta była jedyną aplikacją do czytania maili.

Na razie nowa funkcja jest dopiero testowana i nie jest dostępna dla wszystkich. Być może zanim zostanie opublikowana szerzej, Microsoft ze swojej decyzji się wycofa. Póki co pomysł giganta oceniany jest przez użytkowników krytycznie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)