Użytkownicy wściekli. Maile otworzysz tylko w przeglądarce Microsoftu

Użytkownicy wściekli. Maile otworzysz tylko w przeglądarce Microsoftu
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek

19.03.2018 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft znalazł sposób na to, by użytkownicy Windowsa 10 częściej korzystali z przeglądarki Edge. Nie każdemu się to jednak spodoba.

Zmiana w Windowsie 10 dotyczy aplikacji Poczta. Otwierając w niej linki z wiadomości, automatycznie otworzą się w przeglądarce Edge. A co, jeżeli ktoś woli korzystać z konkurencyjnych rozwiązań? Ma problem, bo innej przeglądarki wybrać się nie da.

Choć funkcja działa wyłącznie w microsoftowej aplikacji Poczta - z której nie wszyscy przecież korzystają - to dobrze pokazuje, jak czasami niewiele użytkownik ma do powiedzenia. System lepiej wie, co jest dla niego dobre.

Z drugiej strony, nie można dziwić się Microsoftowi, że promuje swoje produkty na swoim systemie, podczas korzystania ze stworzonej przez giganta aplikacji. Komuś zasady nie pasują - niech zmieni program do odbierania poczty. Wybór wciąż jest. Gorzej by było, gdyby Poczta była jedyną aplikacją do czytania maili.

Na razie nowa funkcja jest dopiero testowana i nie jest dostępna dla wszystkich. Być może zanim zostanie opublikowana szerzej, Microsoft ze swojej decyzji się wycofa. Póki co pomysł giganta oceniany jest przez użytkowników krytycznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także