Użytkownicy iOS najbardziej zadowoleni, WP7 przed Androidem

Użytkownicy iOS najbardziej zadowoleni, WP7 przed Androidem
Źródło zdjęć: © sxc.hu

21.07.2011 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy iOS są najbardziej zadowoleni ze swojego mobilnego systemu operacyjnego - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ChangeWave Research. Android znalazł się na trzecim miejscu. Kto ich rozdzielił?

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o satysfakcję klientów, znalazł się iOS z wynikiem 70%. To nie nowość, gdyż użytkownicy urządzeń od Apple już od dłuższego czasu należą do najbardziej zadowolonych klientów w branży.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Na kolejnym miejscu znaleźli się użytkownicy systemów z grupy Android, z których dokładnie co drugi (50%) jest _ bardzo zadowolony _ z wykorzystywanej przez siebie platformy.

Na trzecim miejscu znalazła się platforma Windows OS, która zanotowała 27. zadowolenie użytkowników. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że po rozbiciu platform na poszczególne gałęzie, zestawienie wygląda zupełnie inaczej.

O ile pierwsze miejsce iOS pozostaje niezagrożone, o tyle na drugim plasuje się Windows Phone 7 z wynikiem aż 57%. Oznacza to, że najbardziej dynamiczny system - Android - ląduje na najniższym miejscu podium. Tuż za podium znalazł się RIM ze swoim BlackBerry OS, z którego zadowolonych jest 26. użytkowników.

Na pytanie o wybór mobilnego systemu operacyjnego w ciągu najbliższych 90 dni 46% ankietowanych odpowiedziało, że będzie to iOS. Na drugim miejscu znalazł się Android (32%), a na trzecim BlackBerry OS (4%). Wśród opcji wyboru nie znalazł się Windows Phone 7.

Badanie przeprowadzone zostało w czerwcu i wzięło w nim udział 4163 respondentów. 89% spośród nich pochodziło ze Stanów Zjednoczonych, pozostałe 11% - spoza USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także