Uwaga, twój iPhone sam zadzwoni na numery Premium

Uwaga, twój iPhone sam zadzwoni na numery Premium

Uwaga, twój iPhone sam zadzwoni na numery Premium
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.08.2014 16:57, aktualizacja: 22.08.2014 17:29

Pewien duński programista odkrył dość poważną usterkę w telefonie, która pozwala twórcy witryny internetowej na skłonienie posiadającego iPhone?a internauty do zadzwonienia pod wskazany numer, w tym ten wysokopłatny.

Pewien duński programista odkrył dość poważną usterkę w iPhone'ach, która pozwala twórcy witryny internetowej na skłonienie właściciela telefonu do zadzwonienia pod wskazany numer, w tym ten wysokopłatny.

Andrei Neculasei, deweloper z Kopenhagi zatrudniony w firmie Airtame, odkrył niepokojącą usterkę w smartfonie Apple. Jest on w stanie skłonić go do automatycznego nawiązania połączenia z numerem telefonicznym zaszytym w kodzie strony internetowej. Jednak Safari za każdym razem pyta nas, czy telefon może takie połączenie wykonać.

Niestety, inne aplikacje nie są już tak uprzejme. W tym te od dużych firm, takie jak Facebook Messenger, Gmail czy Google+. Wystarczy odpowiednio spreparowany link i smartfon dzwoni pod numer premium, nie pytając się o naszą zgodę. iOS nie przewiduje blokowania takich połączeń w innych miejscach, niż przeglądarka Safari. Trik działa nawet w apple'owskim FaceTime.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Twój iPhone sam zadzwoni na numery Premium

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)