Uwaga - niebezpieczne ładowarki!

Strona głównaUwaga - niebezpieczne ładowarki!
16.06.2014 08:52
Uwaga - niebezpieczne ładowarki!
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Apple poinformowało dziś, że oferowane przez firmę w latach 2009-2012 ładowarki mogą być potencjalnie niebezpieczne. Problem dotyczy przede wszystkim europejskich użytkowników, a firma zaleca im sprawdzenie, czy korzystają modeli z wadliwych serii i ewentualną wymianę.

Problem wadliwych ładowarek dotyczy urządzeń, które sprzedawane były w zestawie z trzema generacjami smartphone’ów z jabłuszkiem – 3GS, 4 oraz 4S. Przeznaczone były one przede wszystkim na rynek europejski.

Przy okazji Apple podaje prostą metodę na sprawdzenie, czy dana ładowarka zalicza się do wadliwej serii, czy nie. Wystarczy sprawdzić model ładowarki – starsze, wadliwe, oznaczono jako Model A1300, nowsze, sprzedawane od 2012 roku noszą oznaczenie Model A1400. Dodatkowo w wadliwej serii znak CE wypełniony jest kolorem szarym.

288772422432536723
Źródło zdjęć: © (fot. Giznet.pl)

Z lewej strony - zagrożona ładowarka, z prawej - nowy model z wyeliminowaną wadą.

Nie wiadomo, jak duże jest realne zagrożenie związane z korzystaniem z tych ładowarek. Co prawda Apple informuje, że niesie to ze sobą ryzyko „przegrzewania się i stwarzania zagrożenia dla użytkownika”, ale biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku zanotowano tylko kilka przypadków eksplozji takich ładowarek, jest to raczej dmuchanie na zimne. Co nie zmienia faktu, że każda osoba posiadająca taką ładowarkę powinna wymienić ją bezpłatnie na poprawiony model.

Wymiany można dokonać albo w oficjalnym sklepie Apple, albo (w naszym przypadku) u licencjonowanych partnerów Apple.

Zdjęcie: Flickr/marcopaco

Polecamy na stronach Ginzet.pl: Google wejdzie w spółkę z Virgin Galactic?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)