Uwaga na nowe oszustwo: można stracić pieniądze i narazić się Urzędowi Skarbowemu

Uwaga na nowe oszustwo: można stracić pieniądze i narazić się Urzędowi Skarbowemu

Uwaga na nowe oszustwo: można stracić pieniądze i narazić się Urzędowi Skarbowemu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
12.11.2019 15:56, aktualizacja: 13.11.2019 07:28

Ministerstwo Finansów ostrzega przedsiębiorców przed pojawiającymi się w internecie ofertami kas rejestrujących na smartfony. - Ogłoszenia mogą zawierać nieprawdziwe informacje, a korzystanie z nich może stanowić próbę wyłudzenia - alarmuje MF.

Pojawiające się oferty kas rejestrujących, które miałyby działać na smartfonach mogą być próbą oszustwa. Ministerstwo Finansów ostrzega przedsiębiorców i przypomina, że obecnie nie istnieje legalna kasa fiskalna na smartfony.

- Trwają prace legislacyjne dotyczące kas rejestrujących mających postać oprogramowania (tzw. kas wirtualnych), do zainstalowania na różnych urządzeniach, w tym np. na smartfonach. Obecnie żadne oprogramowanie nie może samoistnie pełnić roli kasy rejestrującej, nie istnieje póki co legalna kasa na smartfony - informuje resort.

Ministerstwo Finansów przypomina, że aktualnie podatnicy mogą używać wyłącznie kas rejestrujących, które posiadają homologację Głównego Urzędu Miar i mają postać sprzętową.

Resort ostrzega, że pojawiające się w internecie oferty kas rejestrujących na smartfony mogą zawierać nieprawdziwe informacje, a korzystanie z nich może stanowić próbę wyłudzenia.

- Korzystanie z obecnie oferowanych kas na smartfony nie będzie oznaczać, że podatnik wywiązuje się z obowiązku rejestracji sprzedaży na kasie rejestrującej - podkreśla MF.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)