Uwaga: Fabryczny backdoor w smartfonach Samsung Galaxy!

Uwaga: Fabryczny backdoor w smartfonach Samsung Galaxy!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.03.2014 10:45, aktual.: 17.03.2014 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paul Kocialkowski, programista zajmujący się Androidem, poinformował fundację Free Software Foundation o wykryciu złośliwego oprogramowania, które jest fabrycznie instalowane w smartfonach Samsung Galaxy.

Android, z racji swojej otwartości i wielkiej popularności, stał się ulubionym celem cyberprzestępców. Są oczywiście różne możliwości obrony przed ich atakami, jednak w momencie, w którym złośliwe oprogramowanie jest już fabrycznie zaszyte w naszym urządzeniu, to pewna granica zostaje przekroczona. Tak jak w urządzeniach Galaxy firmy Samsung.

Jak donosi Paul Kocialkowski, w urządzeniach Galaxy uruchamiany jest w tle samsungowy proces, powiązany z modemem, który pozwala na zdalny odczyt, zapis i usuwanie danych użytkownika telefonu, w tym osobistych.

Samsung jak dotąd nie zdecydował się skomentować sprawy, więc nie wiemy, czy ów backdoor pojawił się w touchwizowym Androidzie przez przypadek, czy z premedytacją. Liczymy na to, że koreański gigant szybko przygotuje aktualizację oprogramowania do swoich urządzeń, usuwającą problem i że przekona operatorów do jej natychmiastowej dystrybucji do użytkowników.

Aktualizacja 17/03/2014 13:14: Otrzymaliśmy właśnie oficjalne stanowisko firmy Samsung. Cytujemy je w całości: "Samsung traktuje bezpieczeństwo użytkowników, ich urządzeń i danych bardzo poważnie. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie postawione tezy i możemy zapewnić, że opisywane mechanizmy nie stanowią żadnego zagrożenia dla użytkownika." - Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Popcorn Time – przerażająco łatwe piracenie filmów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)