Trwa ładowanie...

USA. Znalazła diament podczas oglądania poradnika "jak znajdować diamenty"

Kobieta, która wybrała się do Arkansas 'Crater of Diamonds State Park, znalazła prawie 4-karatowy diament o wartości 10 tysięcy dolarów. Najbardziej niesamowite jest to, że zauważyła go podczas oglądania na swoim telefonie poradnika... "jak znajdować diamenty".

Share
USA. Znalazła diament podczas oglądania poradnika "jak znajdować diamenty"
Źródło: Youtube.com
d3xlg8m

27-letnia Miranda Hollingshead postanowiła w zeszłym tygodniu odwiedzić z rodziną Arkansas 'Crater of Diamonds State Park. Jest to jedyne na świecie, publicznie dostępne miejsce, w którym można znaleźć diamenty.

W ciągu ostatniego stulecia znaleziono tam dziesiątki tysięcy pojedynczych kamieni szlachetnych.

d3xlg8m

Kobieta podczas przebywania w parku Arkansas, siedziała w cieniu i oglądała poradnik zatytułowany "jak znaleźć diamenty". Podczas tej czynności, w pewnym momencie spojrzała w dół i… zobaczyła leżący pod jej nogami 3,72 karatowy diament!

Znalezisko miało jasnożółty kolor i było wielkości gumki od ołówka.

10 000 dolarów wartości

Według opiekuna parku, znaczna część ziemi, na której Hollingshead znalazła swój diament, wykonana jest z nienaruszonej skały wulkanicznej.

d3xlg8m

W tamtym konkretnym miejscu, kamień znalazł się prawdopodobnie w wyniku niedawnych opadów deszczu. Kiedy pada, spływająca woda często pozostawia na tym terenie luźny żwir, a czasem potrafi też przynieść ze sobą diamenty.

Według strony internetowej państwowych parków w USA, w tym roku zarejestrowano prawie 320 diamentów w Crater of Diamonds State Park, z czego 13 ważyło co najmniej karat. Łączna masa wszystkich znalezionych kamieni wynosi aż 63,49 karata!

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wycenę diamentu, ale ten znaleziony przez Mirandę jest prawdopodobnie wart około 10 tysięcy dolarów.

Źródło: Gizmodo

d3xlg8m

Podziel się opinią

Share
d3xlg8m
d3xlg8m
Więcej tematów