Trwa ładowanie...
d3gnd0a

USA. Znalazła diament podczas oglądania poradnika "jak znajdować diamenty"

Kobieta, która wybrała się do Arkansas 'Crater of Diamonds State Park, znalazła prawie 4-karatowy diament o wartości 10 tysięcy dolarów. Najbardziej niesamowite jest to, że zauważyła go podczas oglądania na swoim telefonie poradnika... "jak znajdować diamenty".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta znalazła prawie 4-karatowy diament, kiedy oglądała poradnik o tym... jak znajdować diamenty.
Kobieta znalazła prawie 4-karatowy diament, kiedy oglądała poradnik o tym... jak znajdować diamenty. (Youtube.com)
d3gnd0a

27-letnia Miranda Hollingshead postanowiła w zeszłym tygodniu odwiedzić z rodziną Arkansas 'Crater of Diamonds State Park. Jest to jedyne na świecie, publicznie dostępne miejsce, w którym można znaleźć diamenty.

W ciągu ostatniego stulecia znaleziono tam dziesiątki tysięcy pojedynczych kamieni szlachetnych.

Kobieta podczas przebywania w parku Arkansas, siedziała w cieniu i oglądała poradnik zatytułowany "jak znaleźć diamenty". Podczas tej czynności, w pewnym momencie spojrzała w dół i… zobaczyła leżący pod jej nogami 3,72 karatowy diament!

Znalezisko miało jasnożółty kolor i było wielkości gumki od ołówka.

d3gnd0a

10 000 dolarów wartości

Według opiekuna parku, znaczna część ziemi, na której Hollingshead znalazła swój diament, wykonana jest z nienaruszonej skały wulkanicznej.

Czytaj też: NASA znalazła najstarszą cząsteczkę wszechświata. Dzięki niej wszystko istnieje

W tamtym konkretnym miejscu, kamień znalazł się prawdopodobnie w wyniku niedawnych opadów deszczu. Kiedy pada, spływająca woda często pozostawia na tym terenie luźny żwir, a czasem potrafi też przynieść ze sobą diamenty.

d3gnd0a

Według strony internetowej państwowych parków w USA, w tym roku zarejestrowano prawie 320 diamentów w Crater of Diamonds State Park, z czego 13 ważyło co najmniej karat. Łączna masa wszystkich znalezionych kamieni wynosi aż 63,49 karata!

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wycenę diamentu, ale ten znaleziony przez Mirandę jest prawdopodobnie wart około 10 tysięcy dolarów.

Czytaj też: Plastik jest wszędzie? Tak. Teraz znaleziono go nawet w deszczu

Źródło: Gizmodo

d3gnd0a

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3gnd0a

d3gnd0a
Więcej tematów