Trwa ładowanie...
d2auyd2

USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym. Gęsty dym nad San Diego [Zobacz wideo]

Marynarka Wojenna USA poinformowała o wybuchu i pożarze na amerykańskim okręcie wojskowym Bonhomme Richard, do którego doszło w bazie w San Diego, w niedzielę 12 lipca. W momencie eksplozji na pokładzie jednostki znajdowało się około 160 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym Bonhomme Richard
USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym Bonhomme Richard (YouTube)
d2auyd2

O eksplozji i pożarze na amerykańskim okręcie wojskowym Bonhomme Richard poinformowała Marynarka Wojenna USA. Do wybuchu doszło w niedzielę 12 lipca, w bazie w San Diego, w Kalifornii. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę wybuchu. Jak na razie nie są znane szczegóły zdarzenia.

Według informacji przekazanych przez US Navy, w momencie wybuchu na pokładzie okrętu desantowego znajdowało się około 160 osób. Z najświeższych danych wynika, że wskutek eksplozji i pożaru rannych zostało 21 osób. Wśród nich znalazło się 17 wojskowych i czterech cywilów.

d2auyd2

Poniżej można zobaczyć wideo z wydarzenia.

Zobacz też: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Gęsty dym nad San Diego

Amerykańska Marynarka Wojenna poinformowała, że życiu osób, które ucierpiały w wyniku wybuchu, nie zagraża niebezpieczeństwo.

d2auyd2

Nad wybrzeżem w kalifornijskim w San Diego wciąż unoszą się chmury gęstego dymu. Zdaniem Colina Stowella, szefa tamtejszej straży pożarnej, jednostka może się palić jeszcze przez kilka dni.

Płonąca jednostka została opuszczona przez załogę. Ze względów bezpieczeństwa, sąsiadującym okrętom nakazano odpłynięcie od Bonhomme Richard. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, zarówno z lądu, jak i z wody.

Zobacz także: Operacja Satanik. Francuskie siły specjalne zatapiają "Rainbow Warrior", statek Greenepeace’u

d2auyd2

Podziel się opinią

Share

d2auyd2

d2auyd2
Więcej tematów