USA ujawnia nową broń. Nie zdradzono jednak za wiele [Wideo]

USA ujawnia nową broń. Nie zdradzono jednak za wiele [Wideo]

Pentagon w końcu potwierdził istnienie RQ-180.
Pentagon w końcu potwierdził istnienie RQ-180.
Źródło zdjęć: © GETTY | Alex Wong
21.11.2021 12:08, aktualizacja: 24.02.2022 16:04

Pentagon w końcu potwierdził istnienie RQ-180 wykorzystywanych w misjach zwiadowczych. O tych zaawansowanych dronach mówiło się już od zeszłego roku, ale po raz pierwszy możemy zobaczyć je na oficjalnym nagraniu.

Plotki o istnieniu RQ-180 krążyły po sieci od dawna - niewyraźne zdjęcia czy nagrania można było zobaczyć od około roku. Jednak Pentagon do tej pory milczał, nie potwierdzając ani też nie zaprzeczając, że wykorzystuje te nowoczesne drony do misji zwiadowczych.

Teraz już nie ma wątpliwości. W najnowszym filmie opublikowanym przez Profession of Arms Center of Excellence(PACE) będącego częścią Amerykańskich Sił Powietrznych zaprezentowano, w jaki sposób wojsko gromadzi dane wywiadowcze.

Poza tym, że film opowiada w skrócie historię technologii wykorzystywanych w amerykańskich misjach zwiadowczych, to po raz pierwszy możemy również zobaczyć RQ-180 zwanego także Białym Nietoperzem. Wyraźnie widać go w 2:25 min filmu:

Pierwsze doniesienia o RQ-180 pojawiły się, gdy dron miał zostać zauważony nad Filipinami. Jednak przedstawiciele amerykańskich Sił Powietrznych nie potwierdzają, że został on użyty w czasie tej misji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że RQ-180 może pozostawać w powietrzu 24 godziny i być niemal całkowicie niewykrywalny nawet dla nowoczesnych radarów. Jednak Pentagon nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących zastosowanych technologii ani też innych szczegółów technicznych dotyczących maszyny, dlatego pozostaje nam tylko spekulować na temat możliwości RQ-180.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)