USA. Tajna misja przełożona. Nieudany start szpiegowskiego satelity [Zobacz wideo]

W USA po raz kolejny doszło do nieudanego startu rakiety Delta IV Heavy, która miała wynieść w kosmos satelitę szpiegowskiego NROL-44. Do odwołania akcji doszło na trzy sekundy przed wystrzeleniem. Poniżej można zobaczyć wideo z tego wydarzenia.

USA. Tajna misja znów przełożona. Problemy 3 sekundy przed startem rakiety
USA. Tajna misja znów przełożona. Problemy 3 sekundy przed startem rakiety
Źródło zdjęć: © YouTube

02.09.2020 07:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystrzelenie satelity szpiegowskiego NROL-44 w ramach tajnej misji przeprowadzanej na zlecenie Narodowego Biura Rekonesansu USA, po raz kolejny nie doszło do skutku. Start rakiety Delta 4 Heavy z Space Launch Complex-37 w Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie został przerwany dosłownie na trzy sekundy przed wystrzeleniem.

Przedstawiciele United Launch Alliance oświadczyli, że zarówno ładunek, jak i rakieta są w dobrym stanie. - Doszło do automatycznego wyłączenia silników podczas sekwencji startowej. Wydaje się, że problem pojawił się w systemie naziemnym. Wszystko zadziałało jak należy i udało się uchronić pojazd oraz ładunek przed katastrofą - komentuje prezes ULA Tory Bruno.

Zespół specjalistów analizuje wszystkie dane i już wkrótce przedstawi raport, w którym dokładnie określi przyczynę niepowodzenia misji. Poniżej możecie zobaczyć wideo z nieudanego startu rakiety.

Delta IV Heavy jest najpotężniejszą rakietą należącą do amerykańskiej spółki United Launch Alliance. Jest ona w stanie wynieść na niską orbitę okołoziemską ładunek o masie do 28 370 kg, natomiast na orbitę stacjonarną – do 13 810 kg.

Nieudany start tajnej misji, do którego doszło 29 sierpnia nie był pierwszym. Wcześniej początek przedsięwzięcia planowano na 27 sierpnia, jednak nie doszło do niego z powodu problemów ze sprzętem na stanowisku startowym. Minimalny czas oczekiwania przed kolejnym startem wynosi 7 dni.

Źródło artykułu:WP Tech
wiadomościusarakieta
Komentarze (16)