Trwa ładowanie...
d34get5

USA. Tajna misja przełożona. Nieudany start szpiegowskiego satelity [Zobacz wideo]

W USA po raz kolejny doszło do nieudanego startu rakiety Delta IV Heavy, która miała wynieść w kosmos satelitę szpiegowskiego NROL-44. Do odwołania akcji doszło na trzy sekundy przed wystrzeleniem. Poniżej można zobaczyć wideo z tego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Tajna misja znów przełożona. Problemy 3 sekundy przed startem rakiety
USA. Tajna misja znów przełożona. Problemy 3 sekundy przed startem rakiety (YouTube)
d34get5

Wystrzelenie satelity szpiegowskiego NROL-44 w ramach tajnej misji przeprowadzanej na zlecenie Narodowego Biura Rekonesansu USA, po raz kolejny nie doszło do skutku. Start rakiety Delta 4 Heavy z Space Launch Complex-37 w Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie został przerwany dosłownie na trzy sekundy przed wystrzeleniem.

Przedstawiciele United Launch Alliance oświadczyli, że zarówno ładunek, jak i rakieta są w dobrym stanie. - Doszło do automatycznego wyłączenia silników podczas sekwencji startowej. Wydaje się, że problem pojawił się w systemie naziemnym. Wszystko zadziałało jak należy i udało się uchronić pojazd oraz ładunek przed katastrofą - komentuje prezes ULA Tory Bruno.

Zespół specjalistów analizuje wszystkie dane i już wkrótce przedstawi raport, w którym dokładnie określi przyczynę niepowodzenia misji. Poniżej możecie zobaczyć wideo z nieudanego startu rakiety.

Czytaj także: Elon Musk i SpaceX znowu tworzą historię. Pierwszy taki lot od 60 lat

d34get5

Delta IV Heavy jest najpotężniejszą rakietą należącą do amerykańskiej spółki United Launch Alliance. Jest ona w stanie wynieść na niską orbitę okołoziemską ładunek o masie do 28 370 kg, natomiast na orbitę stacjonarną – do 13 810 kg.

Nieudany start tajnej misji, do którego doszło 29 sierpnia nie był pierwszym. Wcześniej początek przedsięwzięcia planowano na 27 sierpnia, jednak nie doszło do niego z powodu problemów ze sprzętem na stanowisku startowym. Minimalny czas oczekiwania przed kolejnym startem wynosi 7 dni.

Zobacz także: Niezwykła pełnia Księżyca we wrześniu. Zdarza się raz na 2,5 roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34get5

Podziel się opinią

Share
d34get5
d34get5
Więcej tematów