USA. Tajemniczy lot maszyny Dragon Lady. Zaobserwowano zadziwiający szczegół

USA. Tajemniczy lot "Dragon Lady"
USA. Tajemniczy lot "Dragon Lady"
Źródło zdjęć: © Flickr

02.03.2021 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samolot szpiegowski Lockheed U-2 o nieoficjalnym przydomku "Dragon Lady" wykonał tajemniczy lot nad Kalifornią. Choć widok maszyny na niebie nie jest nowością dla okolicznych mieszkańców, tym razem zaobserwowali oni niezwykle interesujący szczegół.

Lockheed U-2 to amerykański wysokościowy samolot rozpoznawczy zbudowany na zamówienie CIA, użytkowany również przez USAF i NASA. Maszyna o nieoficjalnym przydomku "Dragon Lady" często widywana jest na kalifornijskim niebie, nieopodal bazy sił powietrznych Air Force Plant 42 w Palmdale.

Loty wykonywane przez szpiegowską maszynę nie są niczym nowym dla okolicznych mieszkańców. Jego ostatnia misja przykuła jednak ich uwagę ze względu na zadziwiający szczegół. Redaktor serwisu "The Drive", Matt Hartman, zdołał uwiecznić go na zdjęciu.

Na niesamowicie szczegółowej fotografii widać wykorzystywany przez służby nowoczesny sensor panoramiczny do skanowania powierzchni.

System panoramicznych kamer pozwalający na pokrycie potężnej powierzchni jednym ujęciem, to zdaniem ekspertów najprawdopodobniej Optical Bar Camera (OBC). Jest on wykorzystywany do robienia zdjęć panoramicznych w celu rozpoznania na dużej wysokości lub zwiadu satelitarnego.

Hartman z "The Drive" pisze, że samolot został wyposażony także w systemy komunikacji satelitarnej oraz inne urządzenia służące do zbierania danych wywiadowczych. Podkreśla, że nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nie zostały one wyłączone przed lądowaniem samolotu, cały czas działając podczas tego manewru.

Powołując się na nieoficjalne źródła, serwis informuje, że samolot miał ukrywać swoją prawdziwą tożsamość w systemie śledzenia lotów, co może oznaczać, że nie były to zwykłe testy z udziałem "Dragon Lady".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)