USA. Siły Powietrzne testują broń wyposażoną w sztuczną inteligencję

Armia USA testuje nową broń. Jest wyposażona w sztuczną inteligencję
Armia USA testuje nową broń. Jest wyposażona w sztuczną inteligencję
Źródło zdjęć: © YouTube

15.09.2020 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Armia USA poinformowała o zestrzeleniu pocisku manewrującego przy wykorzystaniu haubic wyposażonych w sztuczną inteligencję. Nad całością operacji czuwały sieci 5G i 4G. Testy odbyły się w ramach ABMS - nowego zaawansowanego systemu zarządzania walką.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poinformowały o udanych ćwiczeniach z udziałem elektromagnetycznych haubic typu railgun. Działa z wdrożonymi algorytmami sztucznej inteligencji z niezwykłą precyzją potrafią zestrzeliwać nadlatujące pociski. Testy odbyły się w ramach nowego, Zaawansowanego Zarządzania Polem Bitwy (ABMS).

Czujniki ABMS wykryły pocisk manewrujący, a następnie przekazały informacje na jego temat jednemu z myśliwców F-16 Fighting Falcon oraz dronowi MQ-9 Reaper, który był wyposażony w pociski typu powietrze-powietrze. Nad całością operacji czuwały czujniki sieci 5G i 4G. Amerykańscy żołnierze zwracali uwagę na zalety łączności, dzięki której całą akcję udało się przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku sekund.

Poniżej można obejrzeć wideo przedstawiające testy nowej broni.

ABMS jest częścią programu Biura Zdolności Strategicznych Pentagonu. Jego celem jest modyfikacja istniejących systemów uzbrojenia oraz wyposażenie ich w zaawansowane systemy automatycznego wykrywania wroga.

Jak informują Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, obecnie ABMS łączy 70 zespołów przemysłowych, 65 rządowych i 35 platform wojskowych w 30 lokacjach i na 4 poligonach testowych. Jego budżet wynosi aż 3,3 miliarda dolarów na 5 lat rozwoju.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)