USA: proces przeciwko Microsoft nie jest już zbiorowy

USA: proces przeciwko Microsoft nie jest już zbiorowy
Źródło zdjęć: © IDG

19.02.2009 21:30, aktual.: 20.02.2009 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie zakończył się kolejny etap procesu związanego z kampanią firmy Microsoft o nazwie Vista Capable. Giganta z Redmond oskarżano, iż swoim działaniem przyczynił się on do sztucznego zawyżenia cen komputerów.

Amerykański sąd odwołał swoją poprzednią decyzję w sprawie przyznania pozwowi złożonemu przeciwko firmie Microsoft statusu zbiorowego. Ma to niebagatelne znaczenie z punktu widzenia giganta z Redmond bowiem uniemożliwia przyznanie odszkodowania każdej osobie która zakupiła sprzęt z logo Vista Capable.

Swoją decyzję sąd argumentował brakiem dowodów jakoby firma Microsoft przyczyniła się do powstania sztucznego zawyżenia cen komputerów na rynku.

W obecnej sytuacji droga do zdobycia odszkodowania została zamknięta. Oczywiście pozostaje jeszcze możliwość składania pozwów indywidualnych. Jednak w tym przypadku każdy konsument z osobna musiałby stawić czoła prawnikom amerykańskiego giganta i udowodnić, że poniósł osobistą szkodę w związku z kampanią Vista Capable.

David Bowermaster, przedstawiciel firmy Microsoft, nie krył swojego zadowolenia z decyzji amerykańskiego sądu: _ "Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, iż pozew ten nie będzie miał statusu zbiorowego. Zostało jedynie sześć indywidualnych spraw. Niedługo przedstawimy sądowi nasze racje" _.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)