Trwa ładowanie...
d36x8l0

USA. Możliwy szybszy powrót żołnierzy z Afganistanu? Szef Pentagonu zabrał głos

Pełniący obowiązki Sekretarza Obrony USA poinformował w swoim pierwszym komunikacie, że należy przyspieszyć powrót amerykańskich żołnierzy do ich domów z terenów wieloletnich wojen. - Daliśmy z siebie wszystko, teraz czas wracać - mówił Christopher Miller.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańscy żołnierze zakończą misję w Afganistanie? Szef Pentagonu wydał komunikat
Amerykańscy żołnierze zakończą misję w Afganistanie? Szef Pentagonu wydał komunikat (Pexels)
d36x8l0

Pełniący obowiązki szefa Pentagonu Christopher Miller, wydał pierwsze wskazówki dla wszystkich pracowników Departamentu Obrony USA. Następca zdymisjonowanego Marka Espera poruszył m.in. kwestię wycofania amerykańskich sił zbrojnych z terenów wieloletnich wojen.

Nowy Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że USA nie są narodem do prowadzenia nieustających działań zbrojnych. - Nie jesteśmy ludem wiecznej wojny. To przeciwieństwo wszystkiego, za czym się opowiadamy i za co walczyli nasi przodkowie - mówił Miller, cytowany przez portal Military.com.

Słowa byłego oficera amerykańskich sił specjalnych oraz eksperta ds. zwalczania terroryzmu zostały połączone bezpośrednio z obecnością żołnierzy USA w Afganistanie i Iraku.

d36x8l0

Zobacz: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność [Wideo]

Czytaj także: Robo-psy zaczynają służbę wojskową

- Wielu jest zmęczonych wojną, ja jestem jednym z nich. Sprostaliśmy wyzwaniu, daliśmy z siebie wszystko. Teraz czas wracać do domu - powiedział Miller.

d36x8l0

Pełniący obowiązki Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych podkreślił, że wojna z Al-Kaidą nie dobiegła końca, a USA są niezwykle blisko od rozbicia struktury odpowiedzialnej za ataki z 11 września 2001 roku. - Ta wojna się jeszcze nie skończyła. Jesteśmy o krok od pokonania Al-Kaidy - powiedział.

Miller zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie mogą pozwolić sobie na strategiczny błąd, polegający na niedoprowadzeniu walki do końca.

Wcześniej, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O'Brien informował, że głównym celem USA jest zmniejszenie liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie do 2 500 do lutego 2021 roku.

Christopher Miller jest czwartym Sekretarzem Obrony USA, którego Donald Trump powołał podczas swojej kadencji. Na stanowisko szefa Pentagonu został mianowany 9 listopada.

Zobacz także: Nowa broń USA? Armia podaje wstępną datę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36x8l0

Podziel się opinią

Share
d36x8l0
d36x8l0
Więcej tematów