USA do Korei Południowej: zrezygnujcie z produktów Huaweia

USA do Korei Południowej: zrezygnujcie z produktów Huaweia

USA do Korei Południowej: zrezygnujcie z produktów Huaweia
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Mateusz Żołyniak
23.05.2019 23:55, aktualizacja: 30.05.2019 22:36

Rząd USA nie poprzestaje na odcięciu Huaweia od amerykańskich marek. Ma on również nawoływać kolejnych partnerów do zakończenia współpracy z chińskim gigantem.

Wprowadzony przez Donalda Trumpa zakaz uniemożliwia Huaweiowi dostęp do rozwiązań wytworzonych w USA. Dotyczy to tak układów i modułów produkowanych przez firmy Broadcom, Intel czy Qualcomm, jak również usług Google'a i jego sklepu z aplikacjami. Nałożone na chińskiego giganta sankcje uszanować postanowiła do tego brytyjska firma ARM, która projektuje układy mobilne, ale dla rządu USA to za mało.

Amerykanie naciskają na Koreańczyków, by zakończyli współpracę z Huaweiem

Serwis Reuters - powołujący się na publikacje z koreańskiej prasy - poinformował o kolejnych działaniach, które mają zaszkodzić Huaweiowi. Przedstawiciele Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych na spotkaniu z odpowiednikami z Korei Południowej mieli podważyć zasadność funkcjonowania sieci LG Uplus, która oparta jest na infrastrukturze chińskiej firmy. Nie powinna ona według nich być "wykorzystywana na wrażliwych obszarach Korei Południowej".

Naciski mają na celu skłonienie tamtejszego rządu do rezygnacji z rozwiązań Huaweia, które mają być podatne na ataki z zewnątrz. Przedstawiciele LG Uplus oświadczyli, że nie otrzymali od żadnej ze stron zastrzeżeń na temat wykorzystywanej technologii, ale samo wplątanie operatora w wojnę handlową na linii Chiny-USA doprowadziło do spadku jego akcji o 6 proc.

Zamieszanie w rozgrywki między gigantami ma być nie na rękę także koreańskiemu rządowi. USA jest ważnym partnerem Korei Południowej, ale Chiny są głównym rynkiem eksportowym tego kraju.

Źródło artykułu:Reuters
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)