Uniwersalny pilot, który połączy się z każdym sprzętem RTV

Uniwersalny pilot, który połączy się z każdym sprzętem RTV
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

15.10.2015 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Savant Systems przede wszystkim jest znana z produkcji urządzeń do systemów inteligentnego domu. Tym razem na rynku technologicznym pojawi się uniwersalny pilot do sterowania sprzętem, zapewniając nam tym samym łatwy dostęp do domowej rozrywki.

Firma przez ostatnie dziesięć lat wyspecjalizowała się w urządzeniach z sektora domowej automatyki. Tym razem stworzyła naprawdę interesujący sprzęt, który być może wstrząśnie rynkiem pilotów. Co ciekawe, jednym z jej najbardziej znanych klientów był zmarły prezes Apple - Steve Jobs, który zamówił u niej system sterowania swym jachtem Venus.

Najnowsze urządzenie nazywa się Savant Remote i jest uniwersalnym pilotem, które zostało stworzone do kontrolowania sprzętu RTV. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sterować prawie każdym sprzętem, m.in. głośnikami Sonos, Apple TV, tunerem kablówki, odtwarzaczem Blu-ray oraz wieloma innymi.

Obraz
© (fot. cnet.com)

Pilot został wyposażony we wszystkie standardowe przyciski, ale co tak naprawdę wyróżnia go od reszty urządzeń, to wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy, który znajduje się w górnej części sprzętu. Na wyświetlaczu pojawiają się usługi oraz urządzenia, które kontrolujemy z poziomu pilota. Dodatkowo Savant Remote obsługuje komendy głosowe, a także ma wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki temu może współpracować z innymi urządzeniami inteligentnego domu np. kontrolować światło w lampie - jeśli oczywiście posiadamy odpowiednią żarówkę oraz dokupimy do pilota dodatkowy moduł. Warto również wspomnieć o tym, że pilot zapożycza interfejs ze sterowanych urządzeń, dzięki czemu jest w stanie pokazać nam listę ostatnio oglądanych programów lub odtwarzanych piosenek. Sercem urządzenia jest procesor Atmel, zaś samo urządzenie działa na systemie operacyjnym Android.

Savant Remote łącznie obsługuje ponad 38. tysięcy dostępnych na rynku urządzeń RTV. Niestety nie jest to tania zabawka. Sam pilot to wydatek rzędu 499 dolarów (około 1860 zł). Za dodatkowe kontrolery lamp zapłacimy 99 dolarów (370 zł), natomiast za moduł Blaster, będący przejściówką WiFi-IR umożliwiającą sterowanie sprzętem poprzez Wi-Fi, musimy zapłacić 69 dolarów (260 zł).

_ Źródło: Forbes / Slashgear _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także