Ukraina. Samolot z ciałami ofiar katastrofy w Iranie przyleciał do kraju

Ukraina. Samolot z ciałami ofiar katastrofy w Iranie przyleciał do kraju
Źródło zdjęć: © Youtube.com

20.01.2020 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samolot z ciałami tragicznie zmarłych pasażerów Boeinga, który 8 stycznia 2020 roku został zestrzelony w Iranie, wylądował w niedzielę na lotnisku pod Kijowem. W uroczystości pożegnania ofiar katastrofy wziął udział m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Samolot Ił-76 ukraińskich sił powietrznych dostarczył trumny z ciałami ofiar katastrofy w Iranie. Po wylądowaniu na lotnisku Boryspol pod Kijowem, rozpoczęły się uroczystości pożegnania tragicznie zmarłych. Wzięli w nich udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent Wołodymyr Zełenski, przewodniczący parlamentu Dmytro Razumkow, premier Ołeksij Honczaruk oraz członkowie jego rządu.

Podczas ceremonii żołnierze trzymali flagi wszystkich państw, których obywatele zginęli w wyniku zestrzelenia Boeinga w Iranie. Na pokładzie samolotu oprócz Ukraińców znajdowali się także Irańczycy, Kanadyjczycy, Szwedzi, Afgańczycy oraz Brytyjczycy.

Bezpośrednio po lądowaniu, ciała ofiar zostały przewiezione do terminala B międzynarodowego portu lotniczego w Boryspolu, gdzie zaplanowano prywatną uroczystość pożegnalną dla rodzin i pracowników linii Ukrainian International Airlines - do których należał zestrzelony Boeing. Następnie terminal został otwarty dla wszystkich, którzy chcieli pożegnać ofiary katastrofy.

Boeing 737-800 linii Ukrainian International Airlines, odbywający kurs z Teheranu do Kijowa, został zestrzelony tuż po starcie przez irańską obronę przeciwlotniczą. Do katastrofy doszło 8 stycznia 2020 roku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 176 osób - żadna z nich nie przeżyła. Trzy dni później, krajowe władze przyznały, że irańskie siły zbrojne omyłkowo zestrzeliły samolot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)