Ukazał się VLC media player w wersji 1.0

Ukazał się VLC media player w wersji 1.0
Źródło zdjęć: © heise-online

08.07.2009 15:43, aktual.: 09.07.2009 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawet mimo tego, że od wielu lat istnieje jedynie w wersji 0.x, wieloplatformowy odtwarzacz VLC media player należy do standardowego wyposażenia dużej liczby systemów biurkowych. Wersję 1.0.0 tego popularnego odtwarzacza, którą oznaczono nazwa kodową Goldeneye, autorzy projektu VideoLAN przedstawili wreszcie jako pierwsze wydanie typu Final Release

W edycji 1.0.0 VLC media playera wprowadzono wiele szczegółowych usprawnień w odtwarzaniu wideo. Zalicza się do nich między innymi sterowanie odtwarzaniem z dokładnością co do klatki i szerszą obsługę różnych formatów. Odtwarzacz radzi sobie także z dodatkowymi formatami audio –. Dolby Digital Plus, TrueHD i Blu-Ray Linear PCM – które są stosowane przede wszystkim w materiałach wideo w jakości HD.

Oprogramowanie VLC media player 1.0.0 można już pobrać w wersji dla systemów Windows i Mac OS-a X. Dla GNU/Linuksa i BSD program jest dostępny w postaci kodu źródłowego. Zakres funkcji poszczególnych wersji lekko różni się, zależnie od zastosowanych systemów operacyjnych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)