Udziałowcy Nokii głosują nad przyszłością firmy

Udziałowcy Nokii głosują nad przyszłością firmy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.11.2013 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia kilka miesięcy temu ogłosiła, że sprzedaje część swoich zasobów firmie Microsoft. Dziś tę deklarację mają poprzeć udziałowcy. Tylko oni stoją na drodze przejęcia smartfonowej części Nokii przez giganta z Redmond.

Nokia może chcieć sprzedać część swoich zasobów firmie Microsoft, ale na to muszą wyrazić zgodę jej udziałowcy. Głosowanie nad tą decyzją ma się odbyć jeszcze dziś. Czy ktoś się sprzeciwi i czy będzie miał na tyle dużą siłę przebicia, by zablokować całą transakcję? Nic na to nie wskazuje, albowiem większość z nich już wyraziła swoje poparcie dla tej decyzji.

Nokia według niepotwierdzonych informacji planuje wydać dywidendy udziałowcom, by zachęcić ich do głosowania za sprzedażą części spółki. Na samej sprzedaży działu smartfonów i usług Nokia ma zarobić 5,4. miliarda euro. Dodatkowo, będzie licencjonowała swoje patenty i usługi Microsoftowi.

Ceny akcji Nokii poszły w górę w momencie ogłoszenia decyzji o sprzedaży działu smartfonów i usług. Tuż przed ogłoszeniem swoich planów, ceny akcji Nokii wynosiły 3,9 dolara za sztukę. Tuż po ich ogłoszeniu ceny wzrosły do 5,1. dolara, a obecnie wynoszą 8,06 dolara.

Głosowanie ma zacząć się o 14:00. Jeżeli udziałowcy nie zablokują transakcji, zostanie ona sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Potężna awaria sieci Play"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)