Uber zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i kierowców

Uber zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i kierowców

Uber zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i kierowców
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
17.10.2018 10:00, aktualizacja: 17.10.2018 10:29

W 38 krajach Uber zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i kierowców, wprowadzając pakiet Safety Toolkit. Opcja dostępna będzie także dla polskich użytkowników.

Uber wprowadza nowe opcje zwiększające poczucie bezpieczeństwa korzystających z aplikacji. Najważniejszą z nich jest przycisk bezpieczeństwa. Po jego naciśnięciu pasażerowie, kierowcy oraz dostawcy będą mogli zadzwonić bezpośrednio z poziomu aplikacji do obsługi pomocy i służb ratunkowych. Wszelkie numery kontaktowe związane z bezpieczeństwem znajdą się również w specjalnej zakładce "centrum bezpieczeństwa".

Użytkownicy mają tam dostęp do kontaktu z zespołu ds. bezpieczeństwa (infolinia działająca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu), informacji na temat kierowcy, samochodu, trasy, lokalizacji GPS oraz systemu ocen i komentarzy.

Dzięki opcji "zaufane kontakty" użytkownicy Ubera mogą wybrać pięciu znajomych bądź członków rodziny i jednym kliknięciem udostępnić im informacje dotyczące podróży. Dla kierowców przygotowano zaś powiadomienia dotyczące prędkości. Opcja przypomina kierowcom o utrzymywaniu bezpiecznej prędkości zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w terenie miejskim. Chociaż skierowana jest do prowadzących pojazd, to przede wszystkim ma wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów.

Wdrożenie nowych funkcji bezpieczeństwa w naszej aplikacji w regionach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, jest kolejnym krokiem Ubera na drodze do ciągłego zapewnienia wszystkim użytkownikom najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują – powiedział Sachin Kansal, Global Head of Safety Product w firmie Uber.

Wcześniej Uber wprowadził m.in. limit godzin pracy kierowców - po 12 godzinach jazdy kierowca musi zrobić 6 godzin przerwy - czy możliwość nawiązywania połączeń pomiędzy kierowcą a pasażerem bez ujawniania numeru telefonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)