Uber i BlaBlaCar były początkiem. Teraz z pomocą smartfona zamówisz autobus

Uber i BlaBlaCar były początkiem. Teraz z pomocą smartfona zamówisz autobus
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.09.2019 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularność usług ridesharingowych zwiększa się, a co za tym idzie, powstają nowe rozwiązania. Na rynek wkracza nowa usługa, w ramach której będziemy mogli zamówić autobus komunikacji publicznej.

"Broomee jest systemem do zarządzania i wdrażania elastycznego transportu zbiorowego na żądanie. To transport, który nie ma ustalonych wcześniej tras, nie ma ustalonego rozkładu jazdy, nie ma też tak naprawdę ustalonych przystanków." - czytamy w informacji agencji Newseria Innowacje wypowiedź Stefana Cylwika z firmy Broomee.

"Jest to wciąż transport publiczny, ale zamawiany przez smartfon. Mamy możliwość zamówienia takiego niestandardowego transportu zbiorowego, który jest dostosowany do nas i występujący w momencie takiej potrzeby" - dodaje Cylwik.

Broomee ma działać podobnie do np. Free Now, ale zamiast współdzielić przejazd taksówką, będziemy mieć możliwość współdzielenia przejazdów autobusami komunikacji publicznej.

Z pomocą aplikacji będziemy mogli wyznaczyć punkt początkowy oraz końcowy trasy. System przeanalizuje trasę pobliskich pojazdów i skieruje w odpowiednie miejsce ten, któy będzie w stanie w optymalnym czasie dowieść pasażera do celu.

Projekt jest na początku fazy wdrożeniowej, a start usługi przewidziany jest na 2020 rok. Na początku usługa zamawiania autobusów z pomocą smartfona ma być wdrożona w Wielkopolsce, jak podaje Cylwik.

Co ciekawe, Uber również testuje nowe rozwiązanie - kioski, w których zamówisz przewóz. Na razie testy możliwości zamawiania usługi bez smartfona trwają w Toronto. Firma jednak planuje wdrożyć takie rozwiązanie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)