Tyle osób chce iPada, że Apple nie nadąża

Tyle osób chce iPada, że Apple nie nadąża

Tyle osób chce iPada, że Apple nie nadąża
Źródło zdjęć: © Apple
12.07.2011 11:13, aktualizacja: 12.07.2011 11:27

Wygląda na to, że Apple nie nadążą za popytem na iPada i szuka drugiego podwykonawcy. Według „dobrze poinformowanych źródeł” o kontrakt na produkcję iPada 3 walczą Quanta Computer i Petagron Technology, które wesprą Foxconn Technologies

Wygląda na to, że Apple nie nadążą za popytem na iPada i szuka drugiego podwykonawcy. Według "dobrze poinformowanych źródeł" o kontrakt na produkcję iPada 3 walczą Quanta Computer i Petagron Technology, które wesprą Foxconn Technologies.

Powodem poszukiwań dodatkowego podwykonawcy ma być ponoć eksplozja w fabryce Foxconn w maju w Chengdu w Chinach, w której zginęła trójka robotników i zraniła piętnastu kolejnych. Zdaniem analityków, ów wypadek wpłynął na spowolnienie dostaw iPadów i w efekcie ich sprzedaż. Apple chce ponoć uniknąć takich sytuacji na przyszłość.

Obraz
© (fot. Apple)

O samym iPadzie 3 na razie niewiele wiadomo. Mówi się o iPadzie HD z ekranem o rozdzielczości 204. x 1536 pikseli, który ma mieć premierę pod koniec bieżącego roku, razem z odświeżonym iPhone’em i iPodem. Oczywiście, Apple nie potwierdza ani nie dementuje żadnej z tych plotek.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gigantyczne zainteresowanie Google+"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)