Twórca Megaupload wyszedł z aresztu za kaucją

Twórca Megaupload wyszedł z aresztu za kaucją
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

22.02.2012 11:31, aktual.: 22.02.2012 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowozelandzkie źródła podają, że założyciel Megauploadu Kim Schmitz, szerzej znany jako Kim Dotcom, został wypuszczony z aresztu za kaucją. Dodatkowym warunkiem który musi spełnić, jest nie oddalanie się od domu oraz nie używanie internetu.

Po tym jak przez prawie miesiąc odmawiano mu prawa do odpowiadania z wolnej stopy, nowozelandzki sąd uznał w końcu, że nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że ucieknie. Powód jest bardzo prosty - Kim Dotcom nie ma już dostępu do pieniędzy, dzięki którym mógłby uciec z Nowej Zelandii.

Jednak władze nie zwróciły mu całej wolności. Zgodnie z informacjami Stuff.co.nz:

"Sędzia Dawson zwolnił go z aresztu pod warunkiem, że nie będzie korzystał z internetu ani śmigłowca, nie oddali się od swojej willi na więcej niż 8. kilometrów i będzie informował policję na 24 godziny przed każdym spotkaniem, o zamiarze opuszczenia domu - z wyjątkiem nagłych zdarzeń medycznych."

Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla założyciela Megaupload. Do złych należy fakt, że na 2 marca wyznaczono rozprawę, na której nowozelandzki sąd rozpatrzy sprawę jego ewentualnej ekstradycji do USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)