Twitter jako narzędzie zbrodni? W Stanach Zjednoczonych taka sprawa trafiła właśnie do sądu

Twitter jako narzędzie zbrodni? W Stanach Zjednoczonych taka sprawa trafiła właśnie do sądu24.03.2017 16:13
Twitter jako narzędzie zbrodni? W Stanach Zjednoczonych taka sprawa trafiła właśnie do sądu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Podczas sprawy sądowej, po raz pierwszy w historii, wiadomość z twittera może zostać uznana za śmiercionośną broń. A wszystko przez GIFa, który wywołał u odbiorcy atak padaczki.

W bezprecedensowej sprawie rada przysięgłych z Teksasu uznała, że twit powinien zostać uznany za broń. Sprawa dotyczy reportera Kurta Eichenwalda, który choruje na epilepsję. W grudniu 2016 Kurt dostał na twitterze wiadomość: „Za swoje teksty zasługujesz na atak padaczki.” Do wiadomości dołączony był GIF z migającymi światłami, który spowodował atak.

29-letni nadawca wiadomości, John Rivello ze stanu Maryland, został aresztowany przez FBI, po tym jak funkcjonariuszom udało się namierzyć jego konto iCloud i telefon iPhone, z którego została wysłana wiadomość. Po ataku żona poszkodowanego Kurta Eichenwalda zamieściła na jego koncie wiadomość: Tu jego żona, wywołałeś atak. Mam twoje dane i zawiadomiłam policję.

Akt oskarżenia ujawnia, że GIF został uznany za śmiercionośną broń, a Rivello został oskarżony o cyber-stalking z zamiarem popełnienia morderstwa oraz celowe i świadome wyrządzenie szkód na zdrowiu dziennikarza.

Oskarżony miał wysłać wiadomość w odpowiedzi na otwartą krytykę Eichenwalda pod adresem Donalda Trumpa. Sprawa pozostaje w toku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)