Twisto wprowadza do Polski bezpłatną kartę. Fintech chce skusić odroczonymi płatnościami

Twisto wprowadza do Polski bezpłatną kartę. Fintech chce skusić odroczonymi płatnościami
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

22.10.2019 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twisto wprowadza na rynek wielowalutową kartę debetową. Czesi chcą skusić Polaków do skorzystania z niej, możliwością zapłaty za zakupy nawet 45 dni po ich dokonaniu. Fintech do 2022 roku planuje pozyskać pół miliona klientów.

Twisto to czeski fintech, obecny w Polsce od 2018 roku. Firma właśnie debiutuje na rynku z nowym produktem finansowym, którym jest darmowa, wielowalutowa karta płatnicza. Do jej obsługi Czesi dołączyli aplikację mobilną do zarządzania osobistymi finansami. Polaków do skorzystania z karty ma skusić mechanizm, który już wcześniej był dostępny w wersji beta konta Twisto. Mowa o odroczonej płatności.

- Kupujący decyduje, czy zapłaci od razu, czy później. Przesuwając płatność nie zamraża własnych pieniędzy – to Twisto płaci za niego do sklepu. Jeśli ureguluje należność do 45 dni, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów - tłumaczy Michał Smida, CEO i założyciel Twisto.

Płatności można oddalić w czasie jeszcze bardziej. Niezbędna będzie to tego aplikacja mobilna. Założyciele czeskiego fintechu zapewniają, że w niedalekiej przyszłości udostępnią oni jeszcze jedno rozwiązanie - możliwość rozłożenia większego wydatku na raty.

Jak działa Twisto?

Aby skorzystać z Twisto należy pobrać na swój telefon aplikację, a następnie zarejestrować się i założyć swoje konto. Po rejestracji otrzymamy dostęp do wielowalutowej, bezpłatnej karty płatniczej Twisto, jak również do wszystkich innych, które posiadamy (korzystając z Google Pay czy Apple Pay).

Drugim i jednocześnie ostatnim krokiem jest ustalenie z użytkownikiem wysokości miesięcznego limitu wydatków. Następnie możemy udać się na zakupy (stacjonarne lub internetowe).

- Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności – czytamy w komunikacie firmy.

Jak informują Czesi, płatności kartą poza terenem naszego kraju odbywać się będą bez prowizji i po najlepszym kursie wymiany.

- Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard – bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy - zapewniają reprezentanci czeskiego fintechu.

Karta płatnicza Twisto świetnie sprawdza się na rodzimym rynku. W Czechach nawet 80. procent klientów fintechu korzysta z tego rozwiązania. W ten sposób dokonują średnio około 20 transakcji w miesiącu. Przeciętna wartość każdej z nich jest na poziomie 100 zł.

Dzięki korzyściom płynącym z posiadania karty Twisto, Czesi chcą pozyskać na naszym rynku pół miliona klientów w ciągu trzech lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)