Twisto wprowadza do Polski bezpłatną kartę. Fintech chce skusić odroczonymi płatnościami

Twisto wprowadza do Polski bezpłatną kartę. Fintech chce skusić odroczonymi płatnościami

Twisto wprowadza do Polski bezpłatną kartę. Fintech chce skusić odroczonymi płatnościami
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
22.10.2019 09:15

Twisto wprowadza na rynek wielowalutową kartę debetową. Czesi chcą skusić Polaków do skorzystania z niej, możliwością zapłaty za zakupy nawet 45 dni po ich dokonaniu. Fintech do 2022 roku planuje pozyskać pół miliona klientów.

Twisto to czeski fintech, obecny w Polsce od 2018 roku. Firma właśnie debiutuje na rynku z nowym produktem finansowym, którym jest darmowa, wielowalutowa karta płatnicza. Do jej obsługi Czesi dołączyli aplikację mobilną do zarządzania osobistymi finansami. Polaków do skorzystania z karty ma skusić mechanizm, który już wcześniej był dostępny w wersji beta konta Twisto. Mowa o odroczonej płatności.

- Kupujący decyduje, czy zapłaci od razu, czy później. Przesuwając płatność nie zamraża własnych pieniędzy – to Twisto płaci za niego do sklepu. Jeśli ureguluje należność do 45 dni, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów - tłumaczy Michał Smida, CEO i założyciel Twisto.

Płatności można oddalić w czasie jeszcze bardziej. Niezbędna będzie to tego aplikacja mobilna. Założyciele czeskiego fintechu zapewniają, że w niedalekiej przyszłości udostępnią oni jeszcze jedno rozwiązanie - możliwość rozłożenia większego wydatku na raty.

Jak działa Twisto?

Aby skorzystać z Twisto należy pobrać na swój telefon aplikację, a następnie zarejestrować się i założyć swoje konto. Po rejestracji otrzymamy dostęp do wielowalutowej, bezpłatnej karty płatniczej Twisto, jak również do wszystkich innych, które posiadamy (korzystając z Google Pay czy Apple Pay).

Drugim i jednocześnie ostatnim krokiem jest ustalenie z użytkownikiem wysokości miesięcznego limitu wydatków. Następnie możemy udać się na zakupy (stacjonarne lub internetowe).

- Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności – czytamy w komunikacie firmy.

Jak informują Czesi, płatności kartą poza terenem naszego kraju odbywać się będą bez prowizji i po najlepszym kursie wymiany.

- Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard – bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy - zapewniają reprezentanci czeskiego fintechu.

Karta płatnicza Twisto świetnie sprawdza się na rodzimym rynku. W Czechach nawet 80. procent klientów fintechu korzysta z tego rozwiązania. W ten sposób dokonują średnio około 20 transakcji w miesiącu. Przeciętna wartość każdej z nich jest na poziomie 100 zł.

Dzięki korzyściom płynącym z posiadania karty Twisto, Czesi chcą pozyskać na naszym rynku pół miliona klientów w ciągu trzech lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)