Nowe oszustwo. PKO BP ostrzega. Jesteś klientem banku? Nie otwieraj takich wiadomości

Nowe oszustwo. PKO BP ostrzega. Jesteś klientem banku? Nie otwieraj takich wiadomości07.10.2019 10:25
Nowe oszustwo. PKO BP ostrzega. Jesteś klientem banku? Nie otwieraj takich wiadomości
Źródło zdjęć: © WP.PL

Bank PKO BP ostrzega przed oszustwem. Cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości, podszywając się pod instytucję. Można stracić oszczędności.

O nowym oszustwie PKO BP informuje na swojej stronie internetowej. Przestępcy podszywają się pod bank. W mailach zamieszczają linki do formularzy kredytowych.

"Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania" - czytamy w komunikacie.

Bank przypomina, że nigdy nie rozsyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego. Dlatego też nie powinniśmy podawać poufnych danych. W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się z bankiem.

Zobacz też: Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

A co, jeżeli ktoś kliknął w wiadomość, pobrał i otworzył załącznik lub po trafieniu na stronę przypominającą witrynę banku, udostępnił dane do logowania? Bank radzi:

W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

PKO BP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)