Trwa ładowanie...
d1jrsq9

mBank na sprzedaż. ING Group dołącza do chętnych

ING Group dołącza do zainteresowanych zakupem mBanku. Po włączeniu go w struktury ING Banku Śląskiego, na polskim rynku mógłby powstać prawdziwy gigant, który pod względem wartości aktywów ustępowałby jedynie PKO BP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mBank łakomym kąskiem dla ING Group
mBank łakomym kąskiem dla ING Group (Shutterstock.com)
d1jrsq9

Holendrzy zastanawiali się nad wchłonięciem banku przy okazji nieudanego połączenia Deutsche Banku i Commerzbanku. Teraz gdy mBank został wystawiony na sprzedaż, ING ponownie rozważa jego zakup. Jak informuje "Reczpospolita" w ING Banku Śląskim powstał specjalny zespół, który ma analizować ewentualne przejęcie mBanku.

mBank i ING Bank Śląski zajmują 4 i 5 miejsce, jeżeli chodzi o zysk i wielkość aktywów w polskim sektorze. Dzięki takiej transakcji (której koszty wstępnie wyceniano na ok. 15 mld zł, ale jej wartość po wyroku TSUE miała spaść o ok. 25 proc.) ING miałby szansę stać się drugą siłą bankową w kraju - zaraz po PKO Banku Polskim.

Aktywa mBanku, mimo obciążenia hipotekami frankowymi, wciąż są łakomym kąskiem na rynku. Wśród potencjalnych kupców, oprócz ING Group wymienia się również PKO BP i Pekao S.A.

KNF podniosła bufor dla mBanku do 0,75% kwoty ekspozycji na ryzyko

Warszawa, 16.10.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), po zasięgnięciu opinii Komitetu Stabilności Finansowej (KSF), nałożyła na mBank bufor innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, wobec dotychczasowego bufora 0,5%,.

d1jrsq9

Podziel się opinią

Share
d1jrsq9
d1jrsq9
Więcej tematów