Turcja. Trzęsienie ziemi z epicentrum w Morzu Marmara, Stambuł ewakuowany [WIDEO]

Turcja. Trzęsienie ziemi z epicentrum w Morzu Marmara, Stambuł ewakuowany [WIDEO]
Źródło zdjęć: © WP.PL

26.09.2019 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 nawiedziło dzisiaj, 26 września Turcję. I chociaż nie ma jeszcze informacji o poziomie zniszczeń, to mieszkańcy w strachu starali się znaleźć schronienie. Świadkowie udostępnili wideo.

Epicentrum trzęsienia o magnitudzie 5,8 znajdowało się w Morzu Marmara. Wstrząs nastąpił na głębokości 6,9 km, ale do Stambułu dotarła fala o magnitudzie 3,6. Trzęsienie ziemi w pobliżu dzielnicy Silivri w Stambule miało miejsce na głębokości 11,9 km i było odczuwalne także na pobliskich obszarach Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne i Kırklareli. Świadkowie udostępnili wideo z tego zdarzenia:

Gubernator Stambułu powiedział, że szkoły podstawowe i średnie zostały dziś tymczasowo zawieszone z powodu trzęsienia ziemi, ale jak dotąd nie ma doniesień o zniszczeniach. Władze jednak ostrzegają, że budynki sprzed 1999 roku mogą być narażone na zawalenie, dlatego zachęcają mieszkańców do ich opuszczenia na czas, kiedy mogą pojawić się wstrząsy wtórne.

To niestety nie pierwsze trzęsienie ziemie w Turcji w tym tygodniu. W poniedziałek w Stambule miały miejsce wstrząsy o magnitudzie 4,7. Turcja często mierzy się z tego typu wydarzeniami. W 2011 roku w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 zginęło 200 osób a ponad 1000 zostało rannych, a w 1999 roku wstrząsy w Izmit o magnitudzie 7,6 doprowadziły do śmierci ponad 17 tys. osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także