Trwa ładowanie...
d3lnh49

Turcja przekroczy granicę Syrii. Atak na Kurdów możliwy w ciągu doby

Turcja realizuje swoje zapowiedzi i rozpoczyna ofensywę przeciwko Kurdom w Syrii. Armia może zaatakować z lądu i z powietrza w ciągu najbliższych 24 godzin - informuje agencja prasowa Bloomberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja przekroczy granicę Syrii
Turcja przekroczy granicę Syrii (Shutterstock.com)
d3lnh49

Jak informuje Bloomberg, tureckie oddziały zamierzają przekroczyć granicę Syrii. Ich celem będą kurdyjscy bojownicy. Do ataku zarówno z lądu, jak i z powietrza może dojść w ciągu najbliższej doby. Turcja we wtorek ogłosiła koniec przygotowań do działań wojennych na północnym wschodzie Syrii i planuje przystąpienie do ataku na Syryjskie Siły Demokratyczne, które tureckie władze uznają za zagrożenie.

Turcy przeprowadzili pierwsze naloty

Turcja w nocy z poniedziałku na wtorek przeprowadziła naloty na iracko-syryjską granicę. Celem ataków było odcięcie kurdyjskim siłom trasy używanej w celu wzmocnienia ich obszarów na północy Syrii - podała agencja Reutera, powołując się na dwóch tureckich urzędników

d3lnh49

Agencja podkreśla, że nie ma informacji czy w nalotach doszło do zniszczeń lub czy ktoś padł ich ofiarą.

Do tej pory Kurdowie byli wspierani przez Stany Zjednoczone, jednak w ostatnich dniach Donald Trump zapowiedział, że wojska USA wycofają się z sektorów przy granicy tureckiej w północnej Syrii. Prezydent USA zagroził jednocześnie "całkowitym zniszczeniem" tureckiej gospodarki, jeśli kraj posunie się za daleko w swoich ofensywnych działaniach.

- Turcy muszą, wraz z Europą, zająć się pojmanymi bojownikami Państwa Islamskiego i ich rodzin. Stany Zjednoczone zrobiły dużo więcej, niż ktokolwiek mógłby oczekiwać, włącznie z przejęciem 100 procent kalifatu ISIS. Przyszedł czas na innych w regionie, niektórych bardzo bogatych, by bronić własnego terytorium - napisał na Twitterze.

d3lnh49

Trump zaznaczył, że decyzję o wycofaniu wojsk podjął między innymi ze względu na zbyt duże nakłady finansowe.

Zobacz także: https://tech.wp.pl/ksiezyc-spoza-ukladu-slonecznego-nie-jest-podobny-do-czegokolwiek-co-znamy-6433269368252545a

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3lnh49

d3lnh49
d3lnh49