Trójwymiarowe zaprzysiężenie Baracka Obamy

Trójwymiarowe zaprzysiężenie Baracka Obamy

Trójwymiarowe zaprzysiężenie Baracka Obamy
21.01.2009 11:39, aktualizacja: 21.01.2009 12:01

Podczas uroczystego zaprzysiężenia 44 prezydenta Stanów Zjednoczonych, firma Microsoft wspólnie z telewizją CNN, zbierała zdjęcia nadsyłane przez bezpośrednich świadków składania przysięgi przez Baracka Obamę. Zgromadzone materiały posłużą do przygotowania trójwymiarowej fotografii za pomocą programu Photosynth. Trójwymiarowe połączenie zdjęć będzie dostępne pod adresem www.cnn.com/themoment. Ponadto Presidential Inaugural Committee wybrała technologię Silverlight oferowaną przez Microsoft do przeprowadzenia transmisji live z wydarzenia.

*Podczas uroczystego zaprzysiężenia 44 prezydenta Stanów Zjednoczonych, firma Microsoft wspólnie z telewizją CNN, zbierała zdjęcia nadsyłane przez bezpośrednich świadków składania przysięgi przez Baracka Obamę. *

Zgromadzone materiały posłużą do przygotowania trójwymiarowej fotografii za pomocą programu Photosynth. Trójwymiarowe połączenie zdjęć będzie dostępne pod adresem www.cnn.com/themoment. Ponadto Presidential Inaugural Committee wybrała technologię Silverlight oferowaną przez Microsoft do przeprowadzenia transmisji live z wydarzenia.

Obraz

Photosynth –. dostępny pod adresem: www.photosynth.com - jest nowatorskim oprogramowaniem firmy Microsoft pozwalającym na stworzenie trójwymiarowego obrazu na podstawie zdjęć dwuwymiarowych. Podczas analizy fotografii, program wykrywa wspólne elementy i łączy poszczególne zdjęcia w jedną całość. W efekcie otrzymuje się wysokiej jakości trójwymiarowy obraz. Technologia Photosynth posłużyła m.in. do przygotowania wirtualnej mapy kosmosu WorldWide Telescope na podstawie zdjęć ciał niebieskich z najlepszych teleskopów naziemnych i kosmicznych.

Na stronie www.photosynth.com można zapoznać się z możliwościami programu oraz obejrzeć wizualizacje budynków, obiektów, miast czy ulic nadesłanych przez użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)