Trend Micro wprowadza Titanium 2012 - zabezpieczenie życia w Sieci

Trend Micro wprowadza Titanium 2012 - zabezpieczenie życia w Sieci

Trend Micro wprowadza Titanium 2012 - zabezpieczenie życia w Sieci
23.08.2011 15:28

Trend Micro wprowadza na rynek rodzinę narzędzi zabezpieczających wszystkie aspekty życia w Sieci. Celem Titanium™ 2012 jest zabezpieczenie klientów indywidualnych przed złośliwym oprogramowaniem niezależnie od tego, w jaki sposób jest ono rozpowszechniane i jak jest ukryte.

Titanium 201. stanowi rozszerzenie rozwiązania wprowadzonego w 2010 roku. Zapewnia kompleksową ochronę życia w Sieci przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami. Zabezpiecza wszystkie aspekty cyfrowego świata - od rodzinnych fotografii poprzez transakcje finansowe i zakupy w sklepach internetowych po sieci społecznościowe - niezależnie od tego, czy korzystamy głównie z laptopa, smartfonu, tabletu, obciążonego komputera do gier, czy też ze wszystkich tych urządzeń.

Obraz
© (fot. TrendMicro)

Oto nowe funkcje wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania dostępne w rozwiązaniu Titanium 2012:

Social Networking Security — automatycznie skanuje tablice użytkowników sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, aby wizualnie oznaczyć bezpieczne i szkodliwe linki
• Fake AV Cleaner — wykrywa i eliminuje fałszywe oprogramowanie antywirusowe (FakeAV), zwiększając ogólny wskaźnik wykrywania i usuwania szkodliwych programów
Proactive Botnet Protection — wykrywa znane i nieznane botnety oraz inne zagrożenia z Internetu
Portable Executable Virus Protection — zwiększa szybkość działania zabezpieczeń dzięki wykorzystaniu heurystycznej metody skanowania do wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym. Po potwierdzeniu infekcji zainfekowane pliki zostają usunięte, a właściwe — odtworzone metodą, która jest stosowana do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych po awarii
Packer Solution —. nowa metoda skanowania, która umożliwia wykrywanie złośliwego oprogramowania zaszyfrowanego za pomocą technologii kompresowania (packer) w celu utrudnienia jego wykrycia. W rozwiązaniu Titanium 2012 zastosowano moduł monitorowania zachowań podczas rozpakowywania pliku, który wysyła odpowiednią informację po wykonaniu zadania. Rozpakowany plik jest następnie skanowany za pomocą sygnatur opartych na plikach. Skanowanie odbywa się w czasie rzeczywistym.

Trend Micro zapewnia swoim klientom dodatkową ochronę, oferując w pakiecie z Titanium Maximum Security zaawansowane produkty: Mobile Security Personal Edition obejmuje zabezpieczenia smartfonów i tabletów oraz niezawodne narzędzia do urządzeń z systemem operacyjnym Android, a SafeSync umożliwia synchronizację i tworzenie kopii zapasowych plików oraz folderów. Titanium 201. oferuje również rozszerzone narzędzia do kontroli rodzicielskiej i monitorowania zachowań oraz wykrywania i usuwania rootkitów.

W najnowszym teście przeprowadzonym przez organizację AVTest.org Titanium 2012 osiągnęło o 60% lepsze wyniki od poprzednich rozwiązań Trend Micro w wykrywaniu i usuwaniu rootkitów — trudnych do wykrycia, wyjątkowo złośliwych programów.. Funkcja „skórek” zapewnia dobrą zabawę użytkownikom, którzy mogą całkowicie zmienić wygląd swoich zabezpieczeń cyfrowych.
Rozwiązanie Titanium 201. jest oparte na infrastrukturze Smart Protection Network™, która gwarantuje klientom niezawodną ochronę. Ponieważ jest ona oparta na chmurze, zajmuje niespełna połowę przestrzeni dyskowej i pamięci w porównaniu z innymi produktami zabezpieczającymi. Zapewnia ochronę aktualną z dokładnością co do minuty i blokuje zagrożenia z wyprzedzeniem, zanim dotrą one do systemu klienta. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest łatwy w obsłudze interfejs typu „zainstaluj j i zapomnij”.

Ceny:
Trend Micro Titanium Antivirus+: od 125 PLN
Trend Micro Titanium Internet Security: od 165 PLN
Trend Micro Titanium Maximum Security: od 245 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)