Toshiba szykuje 10-calowy tablet z Androidem 2.2

Toshiba szykuje 10‑calowy tablet z Androidem 2.2

Toshiba szykuje 10-calowy tablet z Androidem 2.2
Źródło zdjęć: © Toshiba
03.09.2010 12:52

Toshiba stworzyła konkurenta iPada: Folio 100 ma ekran o przekątnej 10,1 cala, waży 760 gramów i działa pod kontrolą Androida 2.2. Podczas czwartkowego (2 września) pokazu dyrektor koncernu Marco Perino zaprezentował prototyp urządzenia, zapowiadając rozpoczęcie sprzedaży na czwarty kwartał 2010 roku.

Folio 100. tablet Toshiby z Androidem trafi do sprzedaży w czwartym kwartale Źródło: heise-online.pl Początkowo Toshiba wypuści na rynek kosztującą 430 euro wersję tabletu z obsługą sieci WLAN, modułem Bluetooth i wbudowaną pamięcią o pojemności 16 GB. Wariant działający w sieci UMTS (530 euro) ukaże się nieco później. Jak zapewnia producent, filmy w rozdzielczości Full HD są odtwarzane płynnie i za pośrednictwem stacji dokującej można je przekazywać do telewizora.

Obraz
© Folio 100. tablet Toshiby z Androidem trafi do sprzedaży w czwartym kwartale (fot. Heise-online.pl)

Jak każde urządzenie z Androidem 2.2. również model Toshiby daje możliwość powiększania obrazu za pomocą gestów wielodotykowych i odtwarzania materiałów Flash. Naładowany akumulator powinien wystarczyć na siedem godzin pracy, a umieszczona z przodu kamera pozwala na udział w wideokonferencjach.

Użytkownicy Folio nie będą mieli dostępu do google'owskiego serwisu Android Market –. ten bowiem jest na razie nastawiony tylko na smartfony. Toshiba zamierza optymalizować aplikacje Androida do rozdzielczości tabletu (1024×600) i dystrybuować je za pośrednictwem własnego sklepu z oprogramowaniem (Marketplace). W planach jest także zestaw SDK dla programistów.

W pracach nad Folio japoński koncern wzoruje się na obecnym liderze branży tabletów, czyli apple'owskim iPadzie. Masa i gabaryty obu urządzeń są bowiem podobne, a ich producenci nie przewidują możliwości telefonowania przez sieci komórkowe – w odróżnieniu od Samsunga i jego tabletu na bazie Androida, kosztującego 800 euro modelu Galaxy Tab.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)