Toshiba prezentuje nowe telewizory: RL933 Smart TV, LED all‑in-one i 3D VL963

Toshiba prezentuje nowe telewizory: RL933 Smart TV, LED all-in-one i 3D VL963
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.03.2012 13:33, aktual.: 27.03.2012 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba wprowadza na rynek nowe telewizory, zróżnicowane pod kątem możliwości i wyposażenia. W ofercie znajduje się nowa seria Smart TV - RL933, kompaktowa seria z wbudowanym odtwarzaczem DVD - DL, a także telewizory 3D - VL963.

Przedstawicielem telewizorów Smart TV jest linia RL. Modele RL933. o rozdzielczości Full HD (1920x1080p) umożliwiają łatwy, internetowy dostęp do różnorodnych treści multimedialnych. Modele te dostępne są w rozmiarach 23 cale (58cm), 32 cale (80cm) i 40 cali (102cm). Wykorzystanie technologii podświetlenia LED sprawia, że są cienkie i energooszczędne. Telewizory RL933 wyposażono w trzy porty HDMI i złącze USB, a także Dual-Tuner (DVB-T i DVB-C). Na europejskim rynku pojawią się w drugim kwartale 2012 roku (w zależności od kraju).

Rozdzielczość Full HD wspomaga w telewizorach RL93. technologia 100 Active Motion&Resolution (AMR), która odpowiada za płynność i ostrość obrazu, szczególnie podczas oglądania sportu czy filmów akcji. Funkcja Autoview zapewnia natomiast automatyczną optymalizację podświetlenia telewizora synchronizując je z wyświetlaną treścią i oświetleniem otoczenia.

Aby skorzystać z Toshiba Places, użytkownicy RL93. muszą połączyć się z Internetem za pomocą kabla LAN lub adaptera Toshiba Wi-Fi USB (sprzedawany oddzielnie). Toshiba Places jest online’owym serwisem firmy Toshiba, który poprzez dedykowane aplikacje (różniące się w zależności od kraju) zapewnia dostęp do różnorodnych treści. Wśród nich znajdują się: filmy na życzenie z Acetrax, Maxdome i Viewster, filmiki z YouTube i Dailymotion, muzyka z iConcerts i Aupeo!, serwisy telewizyjne jak BBC iPlayer i Euronews, a także najpopularniejsze media społecznościowe Facebook i Twitter. Użytkownicy mogą także przeglądać treści za pomocą opartej na technologii Rovi funkcji MediaGuide, która udostępnia szczegółową listę programów telewizyjnych, oferty specjalne oraz interesujące informacje odnośnie aktorów czy filmów.

Użytkownik może oglądać na ekranie RL93. filmy i zdjęcia podłączając do telewizora pendrive lub zewnętrzny dysk twardy poprzez USB. Zintegrowana funkcja USB Video Recording pozwala na nagrywanie na podłączony dysk zewnętrzny programów telewizyjnych. Dostępne są trzy porty HDMI. Telewizory wyposażono w tuner DVB-T i DVB-C.

Telewizory z wbudowanym DVD

Kolejną linią telewizorów jest linia DL, czyli kompaktowe modele z wbudowanym odtwarzaczem DVD. Dostępne są w czterech rozmiarach: od 19’’. (47cm) do 32’’ (80cm). Model 23-calowy (58 cm) ma rozdzielczość Full HD, podczas gdy pozostałe trzy to modele o rozdzielczości HD ready. Wszystkie modele podświetlane są diodami LED. Telewizory dostępne są w kolorze czarnym (DL933) lub białym (DL934), wszystkie modele wyposażone są w dwa porty HDMI i złącze USB, jak również w Dual-Tuner (DVB-T i DVB-C). W tej serii także zastosowano technologię 100 Active Motion & Resolution (AMR)

Obraz
© Toshiba 19DL934 (fot. Materiały prasowe)

Odtwarzacz DVD została wygodnie umieszczona z boku telewizora, Pozwala ona na odtwarzanie filmów nie tylko z płyt DVD, ale także tych w formacie DivX, plików muzycznych w formacie MP3 oraz plików JPG.

Taka konfiguracja sprawia, iż jest to seria, która sprawdzi się jako dodatkowy odbiornik telewizyjny, który można postawić w sypialni, pokoju gościnnym, kuchni czy pokoju studenckim w akademiku.

Telewizory 3D

Dla wielbicieli kina trójwymiarowego przygotowano natomiast serię VL963. Jest to także najbardziej zaawansowana seria z nowości Toshiby. Telewizory VL963 oprócz możliwości wyświetlania obrazu zarejestrowanego w technologii 3D umożliwiają także konwersję obrazów 2D do 3D. W zestawie znajdują się 4 pary lekkich okularów polaryzacyjnych. VL963 dostępny jest w rozmiarach 42’’ (107cm), 47’’ (119cm) i 55’’ (139cm). Modele tej serii wyposażone są w cztery porty HDMI i dwa złącza USB, jak również w Multi-Tuner do odbioru DVB-T/T2, DVB-C i DVB-S/S2. Co więcej, zapewniają także dostęp przez Internet do bogatej oferty treści multimedialnych. Warty podkreślenia jest fakt, iż telewizory mają bardzo cienką ramkę wokół ekranu.

Obraz
© Toshiba 55VL963 (fot. Materiały prasowe)

W telewizorach serii VL zastosowano technologię 40. Active Motion&Resolution (AMR), która poprawia doznania wizualne poprawiając płynność i ostrość obrazu.

Za jakość dźwięku w telewizorach serii VL96. odpowiada pakiet technologii Audyssey Premium Television. System Audyssey ABX dba o czyste i mocne brzmienie basów w głośnikach. Dzięki Audyssey Dynamic Volume można podwyższyć zakres dźwięku dialogów i zapewnić sobie stały poziom dźwięku, eliminując irytujące skoki głośności, które występują na przykład podczas przerw reklamowych czy zmiany kanałów. Audyssey EQ to system korekcji akustyki, który eliminuje zniekształcenia i stabilizuje dźwięk, zapewniając jego czysty odbiór w całym obszarze odsłuchu.

Aby skorzystać z Toshiba Places, użytkownicy VL96. muszą połączyć się z Internetem za pomocą kabla LAN lub adaptera Toshiba Wi-Fi USB (sprzedawany oddzielnie). Funcjonalność usługi jest identyczna z tą, opisaną przy modelu RL933.

Zintegrowana funkcja USB Video Recording pozwala na nagrywanie na podłączony dysk zewnętrzny programów telewizyjnych. Dostępne są trzy porty HDMI i dwa porty USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)