TomTom na iPhone. Wkrótce zestawie dla iPod Touch?

TomTom na iPhone. Wkrótce zestawie dla iPod Touch?

TomTom na iPhone. Wkrótce zestawie dla iPod Touch?
19.08.2009 11:00, aktualizacja: 20.08.2009 11:57

TomTom poinformował o udostępnieniu w iTunes App Store aplikacji "TomTom for iPhone", która przenosi popularną nawigację GPS na smartfony Apple. W Sieci pojawiły się również plotki, jakoby już niedługo firma miała udostępnić zestaw samochodowy z nawigacją dla urządzeń iPhone, iPod Touch i innych

Podczas Worldwide Developers Conference w czerwcu tego roku producent nawigacji samochodowej TomTom wspomniał o pracy nad specjalną wersją nawigacji dla telefonów iPhone. Program ten kilka dni temu trafił do iTunes App Store.

Obraz
© (fot. IDG)

Wiadomo również, że TomTom pracuje jednocześnie nad oddzielnym zestawem samochodowym przeznaczony dla iPhone oraz obsługującym również aplikacje nawigacyjne firm zewnętrznych. Niedawno pojawiła się plotka, że pakiet będzie kompatybilny także z innymi urządzeniami firmy Apple, m.in. iPodem Touch. Informacje te zdradził w rozmowie z redaktorami Mac4Ever jeden z menedżerów TomTom, Yann Lafargue.

W skład zestawu TomTom ma wchodzić specjalny uchwyt na telefon, umożliwiający łatwe zamontowanie iPhona na szybie, odbiornik GPS, wbudowany głośnik, kable zasilające oraz oczywiście sama aplikacja. Całość ma być dostępna na rynku w lecie br.

iPhone 3GS posiada co prawda wbudowany moduł GPS, jednak ten dostarczony przez TomTom ma być dokładniejszy i lepiej radzić sobie w miastach z gęstą zabudową. Niestety wśród krajów, których mapy będą dostępne w aplikacji, w chwili obecnej brak Polski. Uchwyt do zamontowania telefonu można już zobaczyć na stronie Handtec - http://www.handtec.co.uk/product.php/2126/tomtom-for-iphone-inc-mount. Na razie nie ma jednak możliwości dokonania zakupu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)