TomTom i HTC kontra Google, czyli pojedynek na nawigacje

TomTom i HTC kontra Google, czyli pojedynek na nawigacje

24.10.2010 11:48, aktual.: 25.10.2010 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mija rok od kiedy Google ogłosił, że udostępni w swoim systemie mobilnym bezpłatną nawigację GPS. I właśnie tyle czasu zajęło jednej z firm oferującej płatną nawigację rozwiązanie tego problemu.

Przypomnijmy - tuż przed premierą Androida w wersji 2.0 Google ogłosił, że zaoferuje on bezpłatną nawigację GPS dla wszystkich jej użytkowników. Wywołało to małe trzęsienie ziemi na rynku nawigacji dla telefonów komórkowych.

Dotychczasowi konkurenci (m.in. TomTom oraz Garmin) zanotowali ogromne spadki cen akcji, a ich sytuacja finansowa uległa wyraźnemu pogorszeniu w jednej chwili. Musiał minąć cały rok, aby ten pierwszy znalazł rozwiązanie tego problemu.

TomTom poinformował właśnie, że podpisał porozumienie z HTC, na mocy którego jego nawigacja znajdzie się w urządzeniach tego wschodniego producenta. Oznacza to, że w przyszłości użytkownicy tych smartfonów znajdą w swoich urządzeniach bezpłatną nawigację w wersji podstawowej.

Wersja bezpłatna zaoferuje m.in. nawigację krok po kroku. Za dodatkowe funkcje, jednak wciąż nie wiadomo dokładnie jakie, pobierana będzie od ich użytkowników opłata, również nie wiadomo w jakiej wysokości i w jakim modelu. Co w zamian za to otrzymają użytkownicy?

Zaletą wspólnej nawigacji od TomToma i HTC ma być znacznie większa w porównaniu do konkurenta funkcjonalność oraz obsługa funkcji _ HTC Locations _. Według jej twórców, ma ona pozwolić na natychmiastowe rozpoczęcie nawigacji tuż po uruchomieniu aplikacji.

Nie wiadomo czy takie rozwiązanie się sprawdzi. Nie raz już się okazywało, że rozwiązania lepsze od dotychczasowych nie zyskiwały na popularności. Główną przeszkodą w tym było m.in. przyzwyczajenie użytkowników.

Usługa nawigacji od HTC i TomToma trafi do smartfonów _ Desire HD _ oraz _ Desire Z _, a z jej możliwości skorzystać będą mogli tylko mieszkańcy Europy oraz Azji. Kiedy dokładnie? Wciąż nie wiadomo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także