To narzędzie rozpoznaje emocje zapisane na zdjęciu!

To narzędzie rozpoznaje emocje zapisane na zdjęciu!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.11.2015 12:27, aktual.: 12.11.2015 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widzieliśmy już kilka interesujących aplikacji sieciowych Microsoftu, które potrafiły rozpoznawać nasz wiek, płeć lub to, czy dwie osoby na zdjęciu są bliźniakami, czy też nie. Teraz Microsoft pokazał coś nowego.

Tym razem aplikacja Microsoftu nauczyła się rozpoznawać emocje. Tak, dobrze zrozumieliście. Oprogramowanie analizuje twarz użytkownika (lub użytkowników) przedstawionego na zdjęciu i analizuje ją pod kątem obecności 8 emocji, które program zna dzięki uczeniu maszynowemu.

Algorytmy rozpoznawania twarzy i przetwarzania informacji na tej podstawie, powstały jako część projektu Microsoft Project Oxford, który skupia się właśnie wokół sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Microsoft chce udostępnić projekt Oxford mniejszym deweloperom, którzy normalnie nie mieliby dostępu do tak zaawansowanych algorytmów.

Po co deweloperom taka zabawka? Rozpoznawanie emocji czytanych "z twarzy" to oczywiście bardzo pokazowe zagranie. Nie trudno jednak sobie wyobrazić, że Project Oxford może być wykorzystywany w roli inteligentnego algorytmu sprawdzania pisowni (z biegłą znajomością określeń używanych w slangu), lub jako zaawansowane narzędzie rozpoznawania mowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)