To koniec chrapania. Zobacz niezwykły japoński wynalazek

To koniec chrapania. Zobacz niezwykły japoński wynalazek

To koniec chrapania. Zobacz niezwykły japoński wynalazek
17.11.2011 13:14, aktualizacja: 17.11.2011 14:56

Kto by pomyślał, że rozwiązaniem odwiecznego problemu ludzkości będzie poduszka w kształcie puchowego misia? Możesz oczywiście próbować pasków na poliki, klipsów na nos, a nawet operacji - nic nie powstrzyma chrapania tak jak on!

Jukusui-kun to japoński wynalazek w postaci puszystego misia. Jest to gadżet wymyślony dla chronicznych "chrapaczy" oraz osób cierpiących na bezdech senny. Jego działanie jest bardzo proste - dzięki wbudowanym mikrofonom przysłuchuje się dźwiękom w pomieszczeniu, a specjalne sensory pomagają mu wyczuwać odstępy między oddechami. Miś reaguje zawsze wtedy, kiedy któryś z tych dwóch czynników go zaniepokoi. Delikatnie muśnie wówczas śpiącego, aby ten odwrócił głowę, odtykając przy tym drogi oddechowe.

Imię niedźwiadka polarnego tłumaczy się jako "głęboki sen". Zadebiutował niedawno na tokijskiej międzynarodowej wystawie robotów, gdzie zrobił furorę wśród odwiedzających. Ma on także mniejszego braciszka, którego zakładamy na rękę. Bada on zawartość tlenu we krwi, ponieważ ten wskaźnik spada za każdym razem, kiedy zaczynamy chrapać.

Nie wiemy, czy jest to rewolucyjne rozwiązanie, ale na pewno przyciągnie uwagę osób, które każdego dnia cierpią z powodu przypadłości swoich partnerów życiowych. Wielki miś w łóżku, który zastąpi ich w roli szturchaczy? Myślę, że nie marzą oni o niczym więcej!

JG/GB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)