To już pewne: HTC One M8 z Windowsem na pokładzie

To już pewne: HTC One M8 z Windowsem na pokładzie

To już pewne: HTC One M8 z Windowsem na pokładzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.08.2014 09:27, aktualizacja: 03.08.2014 13:21

Plotki o "okienkowej" wersji HTC One (M8) pojawiały się już od jakiegoś czasu, ale ? jak to z plotkami bywa ? niekoniecznie musiały okazać się prawdziwe. Obecnie prawda wyszła już chyba na jaw.

Plotki o "okienkowej" wersji HTC One (M8) pojawiały się już od jakiegoś czasu, ale - jak to z plotkami bywa - niekoniecznie musiały okazać się prawdziwe. Teraz prawda wyszła na jaw.

Na zdjęciu widzimy bez wątpienia HTC One (M8) z systemem Windows Phone na pokładzie i to w wersji 8.1. Od strony sprzętowej telefon wydaje się taki sam, jak jego wcześniejsza wersja z systemem Android i prawdopodobnie rzeczywiście tak jest. Chodzi o minimalizację kosztów wprowadzenia wersji z innym systemem, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie ona dostępna wyłącznie w sieci Verizon.

Warto dodać, że HTC One (M8) dla Windows Phone to coś więcej niż tylko nowy model z tym systemem. HTC naprawdę na długo dało sobie spokój z systemem Microsoftu - poprzednie telefony z okienkami na pokładzie zaprezentowało w 2012 roku. Obecnie mamy drugą połowę roku 2014 i... być może jest to pierwszy sygnał "wielkiego powrotu". Przez te dwa lata sytuacja na rynku smartfonów mocno się zmieniła, więc - choć oczywiście dalej dominuje Android - powrót do Windows Phone może się okazać całkiem opłacalnym przedsięwzięciem.

Prawdopodobna oficjalna premiera windowsowej wersji HTC One (M8) nastąpi 19 sierpnia tego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To już pewne: HTC One M8 z Windows na pokładzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)