TEST Samsung JetBot AI+: Wyższy poziom inteligentnego sprzątania

Konstanty Młynarczyk

06.03.2022 20:00, aktual.: 07.04.2022 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ma na pokładzie laser i cały zestaw kamer, steruje nim sztuczna inteligencja a jego cel jest jeden - sprzątać! Autonomiczny odkurzacz Samsunga przypomina roboty z Gwiezdnych Wojen i jest wyjątkowo inteligentny.

Większość inteligentnych odkurzaczy autonomicznych jest zwyczajnie głupia. Nie potrafią poradzić sobie z wieloma niespodziewanymi (dla nich!) sytuacjami podczas sprzątania, utykając gdzieś, wjeżdżając w coś albo robiąc tylko większy bałagan. Powiedziałem większość, bo są takie, które prezentują wyższy poziom inteligencji. Oto Samsung Jet Bot AI Plus - odkurzacz inteligentny nie tylko z nazwy. A przynajmniej tak twierdzi producent. Sprawdzimy?

Testujemy odkurzacz Samsung JetBot AI+, sprawdzamy jego inteligencję

W naszym nowym cyklu wideorecenzji nie opisujemy tylko, jakie dane urządzenie jest. Testujemy je w praktyce, a potem, niczym w starym westernie z Clintem Eastwoodem, bezlitośnie punktujemy, co okazało się dobre, złe i brzydkie.

Opowiem wam, jakie dobre cechy ma ten sprzęt, potem przejdę do minusów, żebyście wiedzieli, czego może wam w nim zabraknąć, a na koniec wyciągniemy to, co brzydkie - czyli rzeczy, których producent powinien się wstydzić albo które przeszkadzają tak bardzo, że tylko przez nie możesz zrezygnować z zakupu.

Autonomiczny odkurzacz, czyli robot sprzątający, to stosunkowo nowy pomysł, który jednak bardzo szybko przyjmuje się w świecie - nic dziwnego, nikt chyba nie lubi odkurzać. Jednak wypuszczenie do mieszkania samopas takiego minipojazdu wiąże się z pewnym ryzykiem: odkurzacz może uderzyć w coś cennego, wciągnąć rzeczy, których wciągać nie powinien, albo utknąć na nieprzewidzianej przeszkodzie takiej jak kable. Niestety większość urządzeń tego typu nie jest w stanie skutecznie omijać tego typu pułapek, ponieważ ich czujniki nie potrafią rozpoznawać otaczających je obiektów, a niektórych z nich w ogóle nie zauważają. Samsung postanowił zmienić tę sytuację, wyposażając odkurzacz JetBot AI+ w kamerę o wysokiej rozdzielczości oraz sztuczną inteligencję, której zadaniem jest rozpoznawać otoczenie robota i podejmować odpowiednie decyzje. Jak to wyszło? Zobaczcie w filmie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)