TEST ReMarkable 2: Pozbędziesz się notatnika raz na zawsze

Konstanty Młynarczyk

06.02.2022 20:17, aktual.: 07.04.2022 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli dużo notujesz, szkicujesz mapy myśli albo zapisujesz swoje pomysły, to urządzenie cię oczaruje. Czar może prysnąć, kiedy zobaczysz cenę.

Mimo notebooków, smartfonów i rozpoznawania mowy, ręczne robienie notatek wciąż uparcie nie chce odejść w zapomnienie. Tablety z rysikami radzą sobie z tym zadaniem całkiem nieźle. Ale jest coś, co nie poprzestaje na "nieźle".

Dziś chcę pokazać wam urządzenie, które zostało stworzone specjalnie i wyłącznie po to, żeby na nim notować, zakreślać, zaznaczać i szkicować. Oto reMarkable 2 - pod jakimi względami jest dobry, zły i brzydki?

Testujemy ReMarkable 2, prawdopodobnie najlepszy tablet do notowania, jaki istnieje

W naszym nowym cyklu wideorecenzji nie opisujemy tylko, jakie dane urządzenie jest. Testujemy je w praktyce, a potem, niczym w starym westernie z Clintem Eastwoodem, bezlitośnie punktujemy, co okazało się dobre, złe i brzydkie.

Opowiem wam, jakie dobre cechy ma ten sprzęt, potem przejdę do minusów, żebyście wiedzieli, czego może wam w nim zabraknąć, a na koniec wyciągniemy to, co brzydkie - czyli rzeczy, których producent powinien się wstydzić albo które przeszkadzają tak bardzo, że tylko przez nie możesz zrezygnować z zakupu.

Pomysł, żeby notować za pomocą urządzenia elektronicznego jest niemal tak stary, jak same komputery. Ręczne wprowadzanie notatek było najważniejszą funkcją palmtopów, potem pojawiło się w niektórych smartfonach, tabletach i urządzeniach konwertowalnych, gdzie staje się coraz popularniejsze. Ale szczerze mówiąc, nigdy nie działało naprawdę dobrze. Problemy, które zawsze wracają, to nienaturalne wrażenie pisania po szklanym ekranie, kłopoty z łączeniem dotyku i wprowadzania tekstu rysikiem, czy wreszcie męczący oczy i szybko wyczerpujący baterię wyświetlacz, który nie może działać tak, jak papierowy notatnik - non-stop. Wszystkie te problemy rozwiązuje ReMarkable 2, w zamian wprowadzając pewne bardzo istotne ograniczenia, które nie każdemu przypadną do gustu. Jakie? Zobaczcie sami!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także