Telewizory Smart TV do 2 tys. zł. Nowoczesne modele powyżej 50 cali

Telewizory Smart TV do 2 tys. zł. Nowoczesne modele powyżej 50 cali

Telewizory Smart TV do 2 tys. zł. Nowoczesne modele powyżej 50 cali
Źródło zdjęć: © Fotolia
09.04.2019 15:09, aktualizacja: 09.04.2019 16:18

Duży, nowoczesny i najlepiej niedrogi – oto najchętniej wybierany telewizor. Jeśli jego przekątna to wysoce zadowalające 50 cali, bez problemu obejrzymy na nim film z Netflixa, a do tego kosztuje mniej niż 2 tys. złotych – mamy ideał.

Telewizory Smart TV coraz tańsze

Do nowoczesnych telewizorów podłączymy różne urządzenia z Androidem, nagramy ulubiony program i zaprezentujemy zgromadzonej przy świątecznym stole rodzinie wybrane multimedia. Chwileczkę... Czy tych samych funkcji nie oferowały telewizory bez internetu, ale z odpowiednimi złączami? Tak, ale tym razem rodzina obejrzy filmik z urlopu na dużym ekranie, a ty nawet nie wstaniesz z kanapy, aby podłączyć pamięć przenośną lub sparować dwa urządzenia za pomocą kabla. Taki komfort to teraz koszt dużo niższy niż do niedawna - wybór urządzeń o przekątnej powyżej 50 cali mamy w cenie nawet poniżej 2 tys. zł. W sam raz na przedświąteczny prezent dla rodziny.

Inteligentny telewizor marki Philips, Samsung czy LG do 2 tys. zł większości kupujących kojarzy się z małym urządzeniem do kawalerki. W rzeczywistości to kwota, która wystarczy na zakup urządzenia, które z powodzeniem zaspokoi potrzeby całej rodziny. Multimedia, cyfrowy zapis filmów i programów, gry, media społecznościowe, a także video-rozmowy w wysokiej rozdzielczości i na dużym ekranie – wszystko to zapewnią nam urządzenia w wersji Smart TV.

Obraz
© iStock.com

Tani telewizor to nie zawsze maleństwo

W erze telewizorów zajmujących połowę ściany niewiele jest takich modeli, które nas zadziwią. Mogłoby się wydawać, że obecnie im większy model, tym lepszy. Mimo to nadal jednym z chętnie wybieranych rozmiarów są urządzenia o przekątnej między 50 a 60 cali. Dla porównania: 50-calowy telewizor ma około 110 cm szerokości na 60 do 70 centymetrów wysokości, a model, którego przekątna ma 60 cali będzie mierzył w tej linii około 1,5 metra. To zdecydowanie zadowala większość użytkowników.

Telewizory Smart TV do 2 tys. zł

Nowoczesne, inteligentne telewizory nie wymagają podpięcia do sieci za pomocą kabla: moduł Ethernet lub Wi-Fi znajdziemy nawet w tańszych modelach. Wybór modeli w atrakcyjnej cenie 2 tys. zł jest spory. Który wybrać? Podpowiedzią mogą być np. parametry urządzenia i rzeczywista liczba funkcji, które pomogą nam skorzystać z internetu. Wskazówką mogą też być rekomendacje użytkowników, którzy już wybrali i wypróbowali konkretny model, a teraz mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Takie opinie pomogą nam wybrać telewizor Smart TV dopasowany do naszych potrzeb.

Obraz
© Materiały prasowe

Ulubione aplikacje na twoim telewizorze

Chcesz wyświetlić ulubioną muzykę z serwisu YouTube? Nie ma problemu. Telewizory z funkcją podłączenia do internetu umożliwiają korzystanie z wybranych aplikacji lub przeglądanie stron WWW za pomocą pilota. Kategoria Smart TV jest dość szeroka i często kwalifikuje się do niej produkty tanie i z niezbyt ciekawymi funkcjami. Bywa też, że choć telewizor ma możliwość podłączenia do sieci, to nawigacja po aplikacjach jest skomplikowana albo mało intuicyjna. Dlatego warto przed zakupem wybranego modelu sprawdzić w karcie produktu szczegółowe funkcjonalności lub wypróbować kilka podstawowych zadań w salonie sprzedaży, korzystając z podpowiedzi doradcy. W ten sposób łatwiej, szybciej i pewniej dobierzemy inteligentny telewizor dla siebie.

Obraz
© Shutterstock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)