Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko co kochasz w jednym miejscu

Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko co kochasz w jednym miejscu

Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko co kochasz w jednym miejscu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.05.2013 12:44, aktualizacja: 20.06.2013 12:57

Zainspirowani najnowszą kampanią telewizorów Panasonica "Wszystko co kochasz w jednym miejscu" postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej telewizorom Panasonic Smart Viera z tegorocznej oferty. Producent w swoich reklamach chwali się, że telewizor Panasonic Smart Viera jest nie tylko najlepszy pod względem designu i jakości obrazu, ale również najłatwiejszy w obsłudze. Jeżeli to prawda, to faktycznie Panasonic Smart Viera to wszystko, co kochamy. W jednym miejscu.

Kwadratura koła

Zaczniemy filozoficznie. Problem kwadratury koła to jeden z trzech wielkich problemów starożytnej matematyki greckiej. Kwadratura koła stała się synonimem nierozwiązywalnego zadania. Wyrażenie to weszło do języka potocznego dla określenia skazanych na niepowodzenie prób podejmowanych przez kogoś, kto upiera się, by zrealizować coś niemożliwego. Niemożliwym wydawałoby się wyprodukowanie cienkiego na kilka cm ekranu o przekątnej 60’’. i więcej, reagującego na komendy głosowe, rozpoznającego twarz widza, gwarantującego doskonały obraz, odwzorowanie ruchu, zaawansowane funkcje sieciowe i pełniącego funkcje tabletu: z wyszukiwarką, dostępem do portali społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube, bazami VOD: Ipla, Iplex, telewizją internetową TVN Player, a także komunikatorem Skype i rozpoznawaniem twarzy widza. Dodatkowo jeszcze chcielibyśmy móc po tym ekranie pisać, a następnie zapisywać obrazy na karcie SD lub przesyłać bezpośrednio na urządzenie mobilne. Voila! Panasonicowi udało się to wszystko
zmieścić w modelach z tegorocznej oferty. Obok referencyjnej jakości obrazu i dźwięku oraz zaawansowanych funkcji sieciowych, po plazmach Panasonic możemy pisać za pomocą specjalnego elektronicznego rysika Panasonic Electric Touch Pen. Przyjmując alegorię, że kwadratura koła to nieustanna pogoń za niemożliwym do osiągnięcia ideałem – w tym przypadku idealnym telewizorem - Panasonic jest jednym z czołowych zawodników.

A propos kwadratury koła, to ciekawostką jest fakt, iż właśnie dzięki Panasonicowi oglądamy telewizję w obecnym kształcie - w dosłownym tego słowa znaczeniu. W 195. Panasonic złamał ówcześnie panującą konwencję i wprowadził na rynek pierwszy prostokątny kineskop zamiast wcześniej stosowanych okrągłych. Nowy kształt ekranu telewizora stał się standardem w branży, a Panasonic stale ulepszał technologie audio video, doskonalił jakość obrazu i dźwięku, odwzorowanie ruchu, aplikacje internetowe i funkcje sieciowe. W tym roku pokazał światu swój pierwszy 56-calowy panel OLED4k2k i stale intensywnie pracuje nad rozwojem technologii OLED, 4K i 8K, a w zeszłym roku pokazał pierwszy ekran plazmowy o rozdzielczości 8K z obrazem 3D bez okularów. Liczymy na więcej takich innowacji w tym roku, ale wróćmy do tegorocznej oferty Panasonic dla zwykłych śmiertelników, czyli do telewizorów dostępnych w Polskich sklepach.

Obraz
© L55WT60 (fot. Materiały prasowe)

Nowe modele telewizorów plazmowych i LED Panasonic Smart Viera łączą w sobie największe zalety telewizji internetowej i konwencjonalnej, zawartości internetowej, serwisów społecznościowych i aplikacji, zapewniając użytkownikom szybki i łatwy dostęp do wszystkich ulubionych materiałów. Nowe modele Smart VIERA umożliwiają nawet łatwe dostosowywanie ekranu głównego do własnych upodobań i umieszczanie na nim do jedenastu ulubionych aplikacji, funkcji i usług. Wśród telewizorów plazmowych warto zwrócić uwagę na dwie najwyższe linie Panasonic Smart Viera ZT6. i Panasonic Smart Viera VT60, jeżeli chodzi o LED-y prym wiodą serie Panasonic Smart Viera WT60 i Panasonic Smart Viera DT60. Modele najnowszych telewizorów Panasonic Smart Viera dostępne są w różnych rozmiarach: 42, 47, 50, 55 i 60, a nawet 65 cali.

Panasonic stawia na LED, ale nie zapomina o plazmie

Panasonic na swojej dorocznej konwencji w Nicei pokazał 2. nowych modeli LED ( z najwyższymi seriami WT60 i DT60) oraz 12 nowych modeli telewizorów plazmowych wraz z flagową serią Panasonic Smart VIERA ZT60 – kontynuacją legendarnej serii plazm Panasonic Z, która dostępna będzie na polskim rynku w ściśle limitowanej ilości. Tak więc, kto pierwszy, ten lepszy!

Nowe plazmy Panasonica topowych serii Panasonic Smart Viera ZT6. i VT60 to szczytowy etap ewolucji technologii NeoPlasma, z powodzeniem stosowanej przez producenta w poprzednich latach. Panasonic NeoPlasma na 2013 r. zapewnia najwyższy kontrast i najgłębsze odcienie czerni. Dzięki zastosowaniu nowego czerwonego fosforu udoskonalono odwzorowywanie kolorów, a technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz pozwoliła uzyskać najwyższą ostrość ruchu nawet podczas wyjątkowo szybko rozgrywających się scen akcji. Zastosowany w serii ZT filtr High Contrast Pro przyczynia się do poprawy cieniowania światła zewnętrznego, wyrazistości i przepuszczalności światła. Nowy panel ogranicza odbicia, generując ostrzejszy obraz o większym kontraście nawet w jasnym otoczeniu. Plazma Panasonica była dotychczas idealnym telewizorem dla nocnych kinomaniaków lubiących oglądać filmy w domowym zaciszu. Nareszcie będzie można ją polecić również osobom oglądającym telewizję w dzień.

Obraz
© Plazma ZT60 (fot. Materiały prasowe)

Panasonic odrobił swoją lekcję i udoskonalił również swoje nowe LED-y wprowadzając inteligentne miejscowe przyciemnianie, które gwarantuje dynamiczną reprodukcję odcieni czerni. W nowych LED-ach zastosowano też funkcję Clear Panel Pro, która gwarantuje ostre, realistyczne, wciągające i żywe obrazy o bogatej kolorystyce i głębokich odcieniach czerni. Panel Full HD 3. LED IPS ze skanowaniem z podświetleniem 1600 Hz zapewnia świetną jakość obrazu i płynność dynamicznych scen, a mechanizm przetwarzania obrazu Hexa zapewnia porywający, realistyczny i wciągający obraz o żywych kolorach. Nie trzeba wspominać o szeroki kącie widzenia 178°, dzięki któremu możemy oglądać telewizję z praktycznie dowolnego miejsca. Również w LED-ach Panasonic zastosował podwójny tuner HD — dzięki niemu można oglądać jeden program i jednocześnie nagrywać drugi lub oglądać jeden program na telewizorze, a drugi na urządzeniu mobilnym. Naturalnie, oba w znakomitej jakości HD.

Zarówno plazmy jaki LED-y Panasonic Smart VIERA z oferty na rok 201. prezentują się doskonale, charakteryzują się eleganckim wzornictwem, zapewniając przy tym nieskazitelny obraz i najwyższą jakość dźwięku. Wykorzystano w nich znane z roku 2012 połączenie szkła i metalu. Modele z serii VT60 zawierają wbudowane głośniki boczne, a cienka metalowa podstawka z jedną taflą szkła zastosowana w modelach serii ZT i VT stanowi wyraz minimalizmu estetycznego i wzorniczego. W nowej konstrukcji w pełni wykorzystano naturalne właściwości szkła i metalu w celu odzwierciedlenia doskonałych parametrów wyświetlacza i kolorów.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym roku w wybranych modelach jest podwójny tuner HD. Ta innowacja znacznie zwiększa wygodę korzystania z telewizora. Teraz można oglądać jeden program i jednocześnie nagrywać drugi lub oglądać jeden program na telewizorze, podczas gdy inny domownik ogląda drugi program na tablecie. Wybrane modele Panasonic Smart Viera mają wbudowaną kamerę, która umożliwia m.in. rozpoznawanie twarzy i połączenia wideo. Co ciekawe, aby uniknąć obaw o „podglądanie”. widza, kamerka wysuwa się zza ekranu telewizora dopiero w momencie, gdy jest potrzebna do nawiązania połączenia video lub wybrania ekranu personalnego my Home Screen.

Smart TV made easy

Współczesny telewizor Panasonic Smart Viera to centrum domowej rozrywki i największy w mieszkaniu ekran odbierający multimedialne treści. Tylko czy treści te są dostępne dla każdego użytkownika? Panasonic szczyci się w tym roku hasłem Smart TV made easy, intuicyjną obsługą swojej platformy sieciowej Viera Connect i jej interaktywnością. Trudno się dziwić. Branża telewizyjna doświadcza teraz ogromnych zmian próbując nadążyć za konsumentami, którzy oczekują od telewizorów nie tylko zachwycającej jakości obrazu, ale także wymagają łatwego dostępu do materiałów multimedialnych oraz prostej i intuicyjnej obsługi.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W odpowiedzi na tę potrzebę rynku, telewizory Panasonic Smart VIERA na rok 201. – zarówno plazmowe jak i LEDy - wyposażone są w zaawansowane funkcje multimedialne, które rewolucjonizują sposób interakcji z telewizorem. Przykładem tego może być funkcja my Home Screen, dzięki której każdy użytkownik urządzenia może go dostosować do swoich preferencji, tworząc własny ekran główny — jedno centralne miejsce, w którym można zebrać do jedenastu ulubionych aplikacji, widgetów i usług. Dodatkowo z myślą o jeszcze łatwiejszym przeglądaniu stron internetowych na ekranie telewizora w modelach VIERA na 2013 r. udostępniona została nowa funkcja interakcji głosowej, która umożliwia wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu czy tabletu. Telewizor reaguje aż na 80 komend głosowych. Użytkownicy telewizorów Smart VIERA
mogą także korzystać z aplikacji VIERA Remote App 2.0, która obsługiwana jest przez urządzenia z systemami iOS i Android – udostępnia mnóstwo prostych, intuicyjnych i spersonalizowanych opcji. Dzięki funkcji Swipe & Share 2.0. można łatwo udostępniać materiały z telewizora lub na telewizorze VIERA przesuwając jednym palcem po urządzeniu przenośnym, jednocześnie użycie dwóch palców pozwala zapisywać materiały, na przykład wideo i zdjęcia. Swipe & Share 2.0 to rozszerzenie funkcji łączności, które przekształca telewizor w centrum łatwego strumieniowego przesyłania oraz udostępniania zdjęć i materiałów wideo za pomocą smartfonu lub tabletu. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia i wideo między urządzeniem z systemem Android lub iOS. Za pomocą funkcji Swipe & Share 2.0 zdjęcia i filmy użytkownika wyświetlane na dużym ekranie można udostępniać na innych urządzeniach z systemem Android lub iOS. Możemy teraz przenieść oglądany film z ekranu telewizora na tablet i oglądać go dalej po opuszczeniu pokoju. Wszystko odbywa
sie przy pomocy prostych, intuicyjnych gestów – przesuwania palcami po ekranie urządzenia mobilnego.

Aby obsługa telewirzora byla jeszcze latwiejsza, Panasonic udostępnia w modelach Smart VIERA na 201. r. nową wbudowaną funkcję interakcji głosowej, upraszcza ona przeglądanie stron internetowych na telewizorze, umożliwia wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu bądź tabletu.

Zaczarowany rysik

Jednym z najciekawszych rozwiązań zastosowanych w telewizorach plazmowych Panasonic Smart Viera z Line up’u 2013 jest elektroniczne pióro dotykowe, które umożliwia rysowanie lub pisanie po ekranie telewizora. Następnie, swoje dzieło: personalizacja gry, rysowanie czy dopisywanie wiadomości do zdjęć lub filmów - można zapisać na karcie SD lub dysku twardym. Ta funkcja zdecydowanie oznacza nowy wymiar personalizacji telewizorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)