Telewizory LG wyświetlą film prosto z Internetu

Telewizory LG wyświetlą film prosto z Internetu

Telewizory LG wyświetlą film prosto z Internetu
05.01.2009 12:30, aktualizacja: 05.01.2009 12:40

Firma LG przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modeli telewizorów, które umożliwiać mają pobieranie i wyświetlanie filmów bezpośrednio z internetowej wypożyczalni Netflix. Tym samym obie spółki zacieśniają współpracę na rzecz ułatwiania użytkownikom dostępu do treści multimedialnych.

W licpu 200. r. oferta LG Electronics poszerzyła się o odtwarzacz Blu-ray o nazwie BD300 Network Blu-ray Disc Player. Urządzenie umożliwia klientom serwisu Netflix pobieranie programów telewizyjnych i filmów przez Internet. Teraz południowokoreański producent sprzętu oraz amerykańska spółka Netflix ogłosiły, że filmy i programy telewizyjne dostępne w bazie tej wypożyczalni będzie można oglądać dzięki strumieniowej transmisji wideo także na ekranach nowych odbiorników LG. Do odtworzenia treści nie będzie konieczny żaden dodatkowy sprzęt.

Obraz
© (fot. LG)

Telewizory zostaną wystawione na stoisku koncernu na targach Consumer Electronics Show 2009, jakie ruszają w Las Vegas już w najbliższy czwartek, 8 stycznia. Ich sprzedaż ma ruszyć wiosną br. Na rynek trafią cztery modele, z czego dwa to telewizory LCD o przekątnych 42 i 47 cali, a dwa to plazmy o przekątnych 50 i 60 cali. Ich cena pozostaje na razie nieznana, przedstawiciele producenta ujawniają jednak, że będzie nieco wyższa od ceny typowych odbiorników o podobnych parametrach.

Firma Netflix, która w 2007 r. ze standardowej wypożyczalni filmów przeobraziła się w spółkę świadczącą usługi również przez Internet, ogłosiła też podjęcie współpracy z innymi wytwórcami sprzętu, m.in. z Microsoftem. Dzięki temu posiadacze konsoli Xbox 360 też będą mogli korzystać z katalogu wypożyczalni, liczącego obecnie ok. 12 tys. pozycji do natychmiastowego pobrania i obejrzenia (cała biblioteka multimedialna Netfliksa liczy ponad 100 tys. tytułów).

Na tegorocznym CES LG zaprezentuje również odtwarzacze Blu-ray, które po podłączeniu do Internetu zapewnią możliwość odtwarzania materiałów wideo udostępnianych przez serwisy YouTube i CinemaNow.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)